Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

3D Lazer Lipoliz’in klasik liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?

loose weight concept woman with regular normal body

Klasik liposuction işleminde yağlı bölgeye sıvı verilir, ucu keskin ve iri kanüller kullanılarak ve cerrahın kol kuvveti ile yağ dokusu rendelenerek parçalanır, sonra negatif basınçla vakumlanır. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır.

Mekanik darbe ile yapıldığı için 20-30 gün süren morluk görülmesi de sıktır. Sonrasında ise 1 ay kadar korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile en az 3-6 haftalık bir toparlanma süreci gerekir. Klasik liposuctionda yağlar topak topak parçalar koparılarak alındığı için uygulama bölgesinde pürtüklü bir yüzey kalır.

Ödem geçtikçe ve deri operasyon alanına iyice oturdukça daha da belirginleşen bu pürtüklü yüzey, ekstra kilo alımlarında girintili çıkıntılı ve selülitli bir görüntüye sebep olur.Klasik liposuctionda deri gerginliğini sağlayıcı hiçbir uygulama yapılmadığı için, bölgesel yağlar alındıktan sonra içi boşalan deri sarkık ve dalga dalga görünür.

Klasik liposuction emboli gibi korkulan riskler taşımasının tanında çok fazla doku hasarı yapan bir operasyon olduğu için, harabiyetin derecesine bağlı olarak ağrı ve acı çok daha şiddetlidir. 3D Lazer lipoliz çok daha etkili ve az travmatik bir yöntemdir. Kanüller çok ince ve uçları keskin değil, künttür.

Damarlara ve sinirlere zarar vermez. Yağlar eritilerek alındığı için operasyon yüzeyi pürüzsüzdür. Cilt gerginliği arttırıldığı için dalgalanmalar oluşmaz. Aksine bir cilt germe yöntemi kabul edilir.

Lazerler yağ dokusu içindeki mikrodamarları büzdüğü için uygulama sonrası morluk görülme ihtimali minimumdur. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, sadece 5-7 günlük bir korse giyilmesi yeterlidir.

Klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin kötü estetik sonuçlar doğurduğu omuz ve kol dışları, kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, bacak ön yüzeyi, ayak bilekleri gibi bölgeler de dahil olmak üzere tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Klasik liposuction yapmaktan kaçınılan gevşek ve sarkık deriye sahip hastalara, ileri derecede yağlı hastalara ( tek alanda 2lt üzeri ), deri altı dokusu kalın ve bağ dokusu oranı çok yüksek hastalara, yağ dokusu çok sert hastalara; istenmeyen dalgalanma, sarkma, çökme gibi kusurlara neden olmadan kolaylıkla ve güvenle 3D Lazer Lipoliz uygulanabilir.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu