Uzun Yaşamın Sırları

Ünlü estetik cerrah Op. Dr. Arif Eroğlu, uzun yaşamın sırrını açıkladı! ‘İnsanlar alkol ve sigara kullanmalarına rağmen 100 yaşını görenlere özenmeyi tercih ederler ve bu işin en kolayıdır’ diyen Op...

Devamı
Corona İle Savaş Tavsiyeleri

Opr. Dr. Arif Eroğlu Corona virüslerin çok kolay bulaşabildiğini belirtti. Ünlü Estetik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu’nun açıklamasına göre Corona virüslerden korunmak için yapılacaklar şu şekilde basit..

Devamı
Meme Büyütme

İster genetik kodlama olarak adlandırın, ister güzellik kavramının evrensel bir olgu olduğuna. İşte tam da bu noktada insanların karşısına, teknolojinin de ilerlemesine istinaden farklı seçenekler çık..

Devamı
Genital Estetik

Güzel bir görünüm hem kadın hem de erkek için önemsenen konular arasında yer alıyor. Resim, heykel, müzik, moda gibi tüm zamanların ilgi odağı olan ve dikkat çeken kadın vücudu çeşitli nedenlerle deği..

Devamı
Karın Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile karın germe hakkında konuştuk. Çeşitli nedenlerle karın bölgesinde yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık ve benzeri sorunları olan bireyler için son yıllarda tıpta meyda..

Devamı
Kol Germe Ameliyatı

Opr. Dr. Arif Eroğlu: ‘Belli bir yaşam sürecinden geçtikten sonra insanlarda deri dokuları istenilen performansta çalışmamaya başlar, bununla birlikte de örneğin kollarda deri sarkmaları meydana gelir..

Devamı
Silikon Meme İmplantı

Yeni nesil silikon meme implantları yaklaşık 13 - 15 yıl kadar bir süredir kullanılmaktadır. Bu yöntem meme estetiğinde bayanların en sık başvurduğu yöntem olmakla birlikte daha çok ergenlikte meme ge..

Devamı
Boyun Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile boyun germe hakkında bilmeniz gereken şeyler… Boyun germe estetiği günümüzde oldukça popüler bir operasyon haline geldi. Uzmanlara göre Birçok yaşlılık belirtisi öncelikle ..

Devamı
Kalın Derili Burun Estetiği

Burun şeklinden rahatsız olan, ancak burun derisinin kalın olması nedeniyle ameliyat olmaktan çekinen hastalarımızın sayısı hiç de az değil! Bunu çekincenin en önemli nedeni ise ameliyat sonrası burun..

Devamı
Meme Asimetri Düzeltme

Memenin kadın için bedeninin bir parçası, organı olmasınn çok ötesinde anlamı var. Meme kadınlık, doğurganlık, estetik, seks sembolü aynı zamanda. Tam da bu nedenlerle memeyle ilgili herhangi bir soru..

Devamı
Liposuction

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile liposuction işlemi… Yağ aldırma işlemi olarak bilinen Liposuction, estetik ve fit görünümü bozan yağların vakumlama tekniği ile alınması işlemidir. Bölgesel zayıflama yönte..

Devamı
Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction RFAL

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile BodyTite hakkında konuştuk. “BodyTite yeni nesil vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemi olarak bilinmektedir. Cildin sıkılaştırılmasında ve sarkmaların giderilmesinde ..

Devamı
Orta Yüz Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile orta yüz dolgusu hakkında konuştuk. “Orta yüz germe alt göz kapak ve yanakların volumetrik yaşlanma görünümünü iyileştirmeye yönelik bir cerrahi girişimdir. İnsanlar yaşlan..

Devamı
Meme Küçültme

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile meme küçültme operasyonu hakkında konuştuk. Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction Mammaplasty) estetik göğüs ameliyatları içerisinde temelde göğüs dikleştirme ameliyatlarına ç..

Devamı
Kaş Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu: “Kaş biz farkında olmasak da yüzümüzde bizlerin duygu durumunu belli eden en önemli organdır. Bir insanın sinirlendiğini kaşlarını çattığından anlayabiliriz. Bir insanın şaşırdığ..

Devamı
Kulak Estetiği

Kepçe kulak, ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sorundur. Temelde vücudun genel işleyişinde bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen bu durum e..

Devamı
Ultrasonik Rinoplasti

Opr. Dr. Arif Eroğlu, burun estetiği ameliyatlarında kullanılan 'Ultrasonik Rinopilasti' yöntemiyle operasyon sonrası morluk, ağrı ve şişlik şikayetlerinin en aza indiğini belirtti. Ultrasonik Rino..

Devamı
Çene Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile çene estetiğinin önemini konuştuk. Çene burun gibi orta hatta olduğu için yüzün yapılarının birbirleri ile uyumlu görünmesinde çok önemlidir. Küçük bir çene yüzü olduğundan b..

Devamı
Revizyon Burun ameliyatı

Estetik burun ameliyatlarının %7-10’nunda istenmeyen bazı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu operasyonların ardından ikinci bir revizyon ameliyatı kaçınılmaz hale gelebiliyor. Revizyon ameliyatlarında şe..

Devamı
Jinekomasti

Tüm erkek ve kadınların meme bezleri vardır, ancak erkeklerde fark edilmezler çünkü küçük ve gelişmemiş olma eğilimi gösterirler. Oysa ki Jinekomasti erkeklerde yaygın bir durumdur. Göğüsler şişer ve ..

Devamı
Meme Dikleştirme

Opr. Dr. Arif Eroğlu, göğüs dikleştirme ameliyatında sarkık dokunun yeniden şekillendirildiğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Ameliyatta fazla deri alınır ve meme başı olması gereken konuma getiril..

Devamı
Göz Kapağı Estetiği

Burun, göğüs, çene, dudak derken estetik ameliyatlara ilgi her geçen gün artıyor. Son zamanlarda göz kapağı estetiği de birçok kişinin öncelikli estetik ameliyat tercihleri arasında yer alıyor. Op. Dr..

Devamı
Yüz Germe Ameliyatı

Opr. Dr. Arif Eroğlu, yüz germe ameliyatı için anlattı. “Yüz germe ameliyatı, tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Eğer aynaya baktığınızda kendinizi hissettiğinizd..

Devamı
Post Bariatrik Cerrahi

Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Post bariatrik cerrahi ameliyatı,bariatrik cerrahi sonrası kişinin deformasyona uğramış olan bölgelerini şekillendirme  ameliyatıdır. Klasik toparlama ameliyatlarına göre boşalm..

Devamı
Popo Büyütme Estetiği

Yaşlanma, kalıtımsal faktörler veya dramatik kilo kaybı sonrası kalçada aşırı deri ve yağ birikimi meydana gelir. Popo büyütme estetiği ile kalçaların daha sıkı, diri ve dik görünmesi sağlanır. Popo b..

Devamı
Burun Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile burun estetiği hakkında konuştuk. Opr. Dr. Arif Eroğlu: ‘İnsan kendisine dair birçok olguyu seçemiyor. Kimi zaman beklediklerinden çok daha farklı durumlarda karşılaşabiliy..

Devamı
3D Lazer Lipoliz’in klasik liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?

Klasik liposuction işleminde yağlı bölgeye sıvı verilir, ucu keskin ve iri kanüller kullanılarak ve cerrahın kol kuvveti ile yağ dokusu rendelenerek parçalanır, sonra negatif basınçla vakumlanır. Lipo..

Devamı
Spor ve Diyet 3D Lazer Lipoliz Alternatifi midir ?

Spor ve diyet 3D Lazer Lipoliz alternatifi midir ? Spor ve diyetin vücut şekillendirmede yeri yoktur. Diyet ile genelden kilo verilir ve şekil oran olarak değişmeden incelir. Kilo alınca da durum dah..

Devamı