blank
Uzun Yaşamın Sırları

Ünlü estetik cerrah Op. Dr. Arif Eroğlu, uzun yaşamın sırrını açıkladı! ‘İnsanlar alkol ve sigara kullanmalarına rağmen 100 yaşını görenlere özenmeyi tercih ederler ve bu işin en kolayıdır’ diyen Op...

Devamı
blank
Corona İle Savaş Tavsiyeleri

Opr. Dr. Arif Eroğlu Corona virüslerin çok kolay bulaşabildiğini belirtti. Ünlü Estetik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu’nun açıklamasına göre Corona virüslerden korunmak için yapılacaklar şu şekilde basit..

Devamı
blank
Meme Büyütme

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme) Nedir? Meme Büyütme; Omuz, göğüs kafesi ve bel ölçüleri doğrultusunda istenilen hacimli ve dolgun göğüslere sahip olmak için tercih edilir. Kadın bedeninde estetik ve ..

Devamı
blank
Genital Estetik

Genital Estetik; Güzel bir görünüm hem kadın hem de erkek için önemsenen konular arasında yer alıyor. Resim, heykel, müzik, moda gibi tüm zamanların ilgi odağı olan ve dikkat çeken kadın vücudu çeşitl..

Devamı
blank
Karın Germe

Karın Germe; Çeşitli nedenlerle karın bölgesinde yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık ve benzeri sorunları olan bireyler için son yıllarda tıpta meydana gelen gelişmeler sonucunda uygulanmaya başl..

Devamı
blank
Kol Germe Ameliyatı

Opr. Dr. Arif Eroğlu: ‘Belli bir yaşam sürecinden geçtikten sonra insanlarda deri dokuları istenilen performansta çalışmamaya başlar, bununla birlikte de örneğin kollarda deri sarkmaları meydana gelir..

Devamı
blank
Silikon Meme İmplantı

Silikon Meme İmplantı; Yeni nesil silikon meme implantları yaklaşık 13 - 15 yıl kadar bir süredir kullanılmaktadır. Bu yöntem meme estetiğinde bayanların en sık başvurduğu yöntem olmakla birlikte daha..

Devamı
blank
Boyun Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile boyun germe hakkında bilmeniz gereken şeyler… Boyun germe estetiği günümüzde oldukça popüler bir operasyon haline geldi. Uzmanlara göre Birçok yaşlılık belirtisi öncelikle ..

Devamı
blank
Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği; Burun şeklinden rahatsız olan, ancak burun derisinin kalın olması nedeniyle ameliyat olmaktan çekinen hastalarımızın sayısı hiç de az değil! Bunu çekincenin en önemli nede..

Devamı
blank
Meme Asimetri Düzeltme

Meme Asimetri Düzeltme; Memenin kadın için bedeninin bir parçası, organı olmasınn çok ötesinde anlamı var. Meme kadınlık, doğurganlık, estetik, seks sembolü aynı zamanda. Tam da bu nedenlerle memeyle ..

Devamı
blank
Liposuction

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile liposuction işlemi… Liposuction, yağ aldırma işlemi olarak bilinen, estetik ve fit görünümü bozan yağların vakumlama tekniği ile alınması işlemidir. Bölgesel zayıflama yönt..

Devamı
blank
Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction RFAL

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile BodyTite hakkında konuştuk. “BodyTite yeni nesil vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemi olarak bilinmektedir. Cildin sıkılaştırılmasında ve sarkmaların giderilmesinde ..

Devamı
blank
Orta Yüz Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile orta yüz dolgusu hakkında konuştuk. “Orta yüz germe alt göz kapak ve yanakların volumetrik yaşlanma görünümünü iyileştirmeye yönelik bir cerrahi girişimdir. İnsanlar yaşlan..

Devamı
blank
Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir? Meme küçültme estetiği memenin sahip olduğu şekli daha güzel bir yapıya kavuşturma işlemidir. Yapılan müdahale ile memenin sarkıklığı, büyüklüğü ve şekilsel bozukluğu mükemmel bi..

Devamı
blank
Kaş Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu: “Kaş biz farkında olmasak da yüzümüzde bizlerin duygu durumunu belli eden en önemli organdır. Bir insanın sinirlendiğini kaşlarını çattığından anlayabiliriz. Bir insanın şaşırdığ..

Devamı
blank
Kulak Estetiği

Kepçe kulak, ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sorundur. Temelde vücudun genel işleyişinde bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen bu durum e..

Devamı
blank
Ultrasonik Rinoplasti

Opr. Dr. Arif Eroğlu, burun estetiği ameliyatlarında kullanılan 'Ultrasonik Rinopilasti' yöntemiyle operasyon sonrası morluk, ağrı ve şişlik şikayetlerinin en aza indiğini belirtti. Ultrasonik Rinopl..

Devamı
blank
Çene Estetiği

Çene Estetiği; Çene burun gibi orta hatta olduğu için yüzün yapılarının birbirleri ile uyumlu görünmesinde çok önemlidir. Küçük bir çene yüzü olduğundan büyük ya da uzun gösterebileceği gibi tam tersi..

Devamı
blank
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı; Estetik burun ameliyatlarının %7-10’nunda istenmeyen bazı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu operasyonların ardından ikinci bir revizyon ameliyatı kaçınılmaz hale gelebiliyor. ..

Devamı
blank
Jinekomasti

Jinekomasti; Tüm erkek ve kadınların meme bezleri vardır, ancak erkeklerde fark edilmezler çünkü küçük ve gelişmemiş olma eğilimi gösterirler. Oysa ki Jinekomasti erkeklerde yaygın bir durumdur. Göğüs..

Devamı
blank
Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir? Meme Dikleştirme; Kadınlarda estetik görünümün önemli bir parçası olan memelerde birçok nedene bağlı olarak sarkma oluşabilir. Genetik nedenler, doğuştan var olan yapısal b..

Devamı
blank
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği; Göz kapaklarının gergin ve güzel görünmesini sağlayan cerrahi prosedürlerden biri olması ve uzman plastik cerrahlar tarafından yapılır. Yapılan müdahal..

Devamı
blank
Yüz Germe Ameliyatı

Opr. Dr. Arif Eroğlu, yüz germe ameliyatı için anlattı. Yüz germe ameliyatı, tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Eğer aynaya baktığınızda kendinizi hissettiğinizde..

Devamı
blank
Post Bariatrik Cerrahi

Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Post bariatrik cerrahi ameliyatı,bariatrik cerrahi sonrası kişinin deformasyona uğramış olan bölgelerini şekillendirme ameliyatıdır. Klasik toparlama ameliyatlarına göre boşa..

Devamı
blank
Popo Estetiği

Popo Estetiği Nasıl Yapılır? Popo Estetiği; Güzellik kavramı kişiden kişiye değişen göreceli bir durumdur. Vücut şekillendirmenin her geçen gün önem kazandığı günümüzde geçmişe göre çok farklı esteti..

Devamı
blank
Burun Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile burun estetiği hakkında konuştuk. Opr. Dr. Arif Eroğlu: ‘İnsan kendisine dair birçok olguyu seçemiyor. Kimi zaman beklediklerinden çok daha farklı durumlarda karşılaşabiliy..

Devamı
blank
3D Lazer Lipoliz’in klasik liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?

Klasik liposuction işleminde yağlı bölgeye sıvı verilir, ucu keskin ve iri kanüller kullanılarak ve cerrahın kol kuvveti ile yağ dokusu rendelenerek parçalanır, sonra negatif basınçla vakumlanır. Lipo..

Devamı
blank
Spor ve Diyet 3D Lazer Lipoliz Alternatifi midir ?

Spor ve diyet 3D Lazer Lipoliz alternatifi midir ? Spor ve diyetin vücut şekillendirmede yeri yoktur. Diyet ile genelden kilo verilir ve şekil oran olarak değişmeden incelir. Kilo alınca da durum dah..

Devamı