Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction RFAL

front view doctor drawing woman s body

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile BodyTite hakkında konuştuk.

“BodyTite yeni nesil vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemi olarak bilinmektedir. Cildin sıkılaştırılmasında ve sarkmaların giderilmesinde kullanılan radyo frekans yardımlı yağ aldırma işlemidir.

Düzensiz beslenme ve hareketsizlik sonucunda oluşan ve giderilmeyen cilt altındaki kalıcı yağların yok edilmesinde ve sıkılaştırılmasında kullanılan radyofrekanslı bodyTite liposakşın uygulaması güvenilir ve son derece etkili sonuç alınan bir tedavi yöntemidir.” diye belirtti.

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal Nedir?

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal işlemi ülkemiz sınırları içerisinde neredeyse en fazla uygulanmakta olan estetik cerrahi işlem uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Liposuction işlemi yağ alma işlemidir. Bu işlemin radyo frekansları aracılığı ile gerçekleştirilmesi git gide artan bir uygulama çeşididir.

Radyo frekanslarının tercih edilmesinde ki sebep ise dalgaları kullanarak yağ alımı yapılırken aynı zaman içerisinde cildin sıkılaşmasını sağlamaktır.

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal işlemi insan vücudunun genel olarak tüm bölgelerine yapılabilmekte olan bir uygulama çeşididir. En fazla tercih edilen bölgeler ise şu şekildedir: karın, bel, bacak, basen, sırt, göğüsler, kollar ve gıdı bölgeleridir.

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal İşlemi Uygulandığı Bölge Özellikleri

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal işlemi uygulandığı yerlerde kullanım amaçlarından sizlere bahsetmek istiyoruz. Bu uygulamanın insan yüzünde kullanılmasının sebepleri şu şekilde sayılabilir.

Yüz bölgesinde oluşmuş olan kırışıklıkların ve katlanmaların onarılması, göz altında oluşan sarkmaların, yüz sarkmalarının ve burun kanatlarının ağız kenarına uzanan nazolabial oluklarının iyileştirilmesi ve çene kenarı sarkmalarının tedavi edilmesinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

Vücut bölgesi içerisinde kullanıldığı zaman ise üst kollarda bulunan yağlanma ve sarkma durumlarını ortadan kaldırır. Karın bölgesi içerisinde oluşan yağlanma ve sarkmaları giderir. Bel, sırt, basen ve uyluk bölgelerinde oluşan sarkmaların ve yağlanmaların giderilmesi için tercih edilmekte olan etkin bir tedavi yöntemidir.

Opr. Dr. Arif Eroğlu oprasyon avantajlarından bahsetti.

Radyofrekanslı BodyTite Liposuction Avantajları

BodyTite ile vücut şekillendirme uygulamasının, klasik liposuction yağ aldırma ameliyat yöntemine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Uygulamada verilen radyo frekans ses dalgaları yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde parçalanmasını sağlar. Bu sayede yağ alma işlemi sırasında emilimin daha kolay ve hızlı olur.

  • Ağrı ve ödem çok daha minimaldir.
  • Radyofrekans enerjisi sayesinde ütüleme yaparak ciltte sıkılaşma sağlar.
  • Çevre dokulara zarar vermez.
  • Daha az morarma oluşur.

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal Kimlere Uygulanabilir?

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction Rfal işleminin uygulanabileceği bazı uygun hastalar bulunmaktadır. Örneğin bölgesel yağlanma oranının fazla olduğu ve kilo fazlalığı bulunan kişilerde, Vücut Kitle İndeksinin 36’dan büyük olduğu kişilerde uygulanması uygundur. Karın germe operasyonu gerçekleştirecek olan hastalarda yara izi oluşumunu azaltacağından kullanılması uygundur. Cilt sıkılaştırılması için tercih edilebilmektedir.

Peki bu işlem kimlere uygulanmamaktadır? Kalp pili kullanmakta olan hastalarda ya da intrakardiyak defibrilatör cihazı olan hastalarda uygulanması sakıncalıdır. Sistemin hastalık kanser ve metabolik hastalığı bulunan kişilerde kullanılmamaktadır. Sizlerde bu işlemden geçmeden önce doktrorunuza başvurarak en sağlıklı sonucu alabilirsiniz.

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction RFAL Fiyatları 2022

Bodytite Radyo Frekanslı Liposuction RFAL Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu