Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Boyun Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile boyun germe hakkında bilmeniz gereken şeyler…

Boyun germe estetiği günümüzde oldukça popüler bir operasyon haline geldi. Uzmanlara göre Birçok yaşlılık belirtisi öncelikle yüz ve boyunda kendini göstermeye başlıyor. Boyunda meydana gelen kırışıklıklar ve gıdı güzelliği gölgelemeye yetiyor.

Ancak boyun germe ile kusursuz bir görünüme sahip olmak mümkün. Peki, boyun gerdirme estetiği nasıl yapılır, neye iyi gelir? İşte boyun germe estetik ameliyatı ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Kilo veren kadın ve erkeklerde istenmeyen yan etkilerden bir tanesi esnekliğini kaybetmiş, sarkan deridir. Boyun germe operasyonu yaşlanmaya bağlı boyunla ilişkili problemleri düzeltebilir.” diye konuştu.

Boyun Germe Operasyonu Nedir?

Boyun kişinin yaşını belli eden en hassas bölgedir. Bu yüzden yaşınız biraz ilerlediğinde hemen boyun kasları ton kaybı yaşar bununla birlikte sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Bu durumda estetik uygulamalar kullanıla bilinmektedir.

Genelde 55 yaş üstü bayanlarda uygulanan bu yöntem kulak önünden arkasına kadar uzanan ince bir kesik ile yapılır.  Bu kesi açıldıktan sonra yüz ve boyun derileri esner ve fazla deri alınır. Alınan fazla deri kulak arkasına dikilir.

Deri dikilmeden önce varsa alt çene de yağ birikimi bu da liposuction yöntemi ile alındıktan sonra dikim işlemi yapılır. Bu işlem beraberinde yüz germe ve göz kapağı germe işlemleri ile birlikte yapılır. Bu sayede yüz bütünlüğü sağlanmış olur.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan önce yapılacak olan operasyona sağlık durumunuzun yeterli olduğunu gösterecek testlerin hepsini yaptırın. Eğer kullanıyorsan aspirin türevi ilaçlar ameliyattan bir hafta öncesinde bırakılmalıdır. Çünkü bu ilaçlar kanamayı arttırmaktadır.  Deri üstüne hiçbir ilaç kullanılmamalıdır.

Varsa kronik bir rahatsızlık bu belirtilmelidir. Eğer saçınızı boyatacaksanız kesinlikle ameliyattan en az iki hafta öncesinden boyatmalısınız.  Sigara kullanıyorsanız ameliyattan en az 3 hafta önce bırakılmalıdır. Gerekilenler yapıldığı zaman ameliyattan daha sağlıklı sonuçlar alınır.

Ameliyattan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Opr. Dr. Arif Eroğlu son olarak bunlardan da bahsetti:

“Ameliyattan hemen sonra buz uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama hem ağrıyı ve şişliği azaltacak hem de iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ameliyattan bir gün sonra kulak arkasına bu bölgedeki sıvı birikimini toplaması için konulan dren tüpü çıkartılır. Ameliyattan 2 gün sonra hasta taburcu edilir.”

Ancak göz kapağındaki ve yüzdeki dikişler 7 gün içerisinde alınırken boyundaki ve saçlardaki metal dikişler ameliyattan 10 gün sonra alınabilmektedir. Bununla birlikte hasta en az 3 hafta boyunca cinsel ilişki ve ağır ev işlerinden sakınmalıdır.

En az bir ay boyunca alkol ve sigardan uzak durulmalı ve ağır egzersizler yapılmamalı saçlar toplanırken veya taranırken çok yavaş ve yumuşak hareketlerle yapılmalıdır. Ameliyattan 2 veya  3 gün sonra da banyo yapılabilir.

Boyun Germe Fiyatları 2022

Boyun Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp