Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Brezilya Poposu

İdeal popo şekli nasıl olmalıdır?

Brezilya Poposu; Kadın vücudu incelik ve kalınlıktan ziyade kıvrımlı olmasıyla feminen görünür. Bir çay bardağı ya da kum saati gibi tanımlanan bu vücut şeklinde popo görünümü de çok önemlidir.

İdeal popo şekli tüm estetikle ilgili konularda olduğu gibi kişinin bakış açısına göre değişiklik gösteren bir durumdur yine de genel kabul görmüş kadınsı bir popo şekli vardır. Bu sağa sola taşmayan, yuvarlak hatlı, hafif arkaya doğru çıkık ve kalkık bir popo şeklidir. Bu ‘Brezilya Poposu’ (BBL-Brasilien Butt Lift) olarak tanımlanır.

Özellikle ‘Elma’ diye tanımlanan bel-göbek çevresi yağlı, ince bacaklı tiplerde popo düzlüğüne sık rastlanır. Yaş, kilo alımı, hamilelik sonrası, menapoz öncesi gibi devrelerde bel bandının ve sırt yağlanmasının artmasıyla beraber elastin-kolajen liflerinde azalma ve gevşeme ile popo daha da aşağı düşmüş görünür.

Bu durumda üst bedene 3D Lazer Lipoliz yaparak şekil vermek gerekir. Alınan yağlar popoda kullanıldığında hem hacim verir hem de popoyu daha kalkık gösterir.

Lazer ve ultrason teknolojilerinin deriye içten çalışılmasıyla deri kalitesi de artarak sıkılaşır. Vücut proporsiyonu yağ hücrelerinin popo çukurları gibi yeni yerlere taşınmasıyla normale döner.

Genetik olarak sıklıkla popo üst köşelerinde ‘trokanterik çukurlar’ vardır ve dolgunluktan bağımsızdır. Çok şişman kadınlarda bile rastlanabilir.

Düz, kenarlara yayvan, popo altındaki yağ katlarıyla bacak hattını kaybetmiş, üzerinde çukurlar olan bir popo, güzelliğine önem veren bir kadın için hayat boyu kapatmak isteyeceği büyük bir komplekstir. Bu kusurlar popoya yağ enjeksiyonu ile kolayca giderilmekte ve Vaser ve Body-Jet Evo yöntemleri ile popoya yeniden kalıcı bir şekil verilebilmektedir.

Klasik kadın şekli ‘Armut’ tur. Üst bedenin alt bedenden daha ince olduğu bu vücut şeklinde bacaklar genellikle daha kısa ve kalındır. Armut tipli kadınlar iri basenlerini uzun gömlek ya da tunik benzeri şeylerle örtünce bacaklar daha da kısa görünür.

Armut tipli kadınlar çok dikkatli spor yapmalıdır, yanlış bir egzersiz programında bacakları iyice kaslanıp haddinden daha kalın görünebilir.

Doğrusu 3D Lazer Lipoliz yaptırarak iri basenlerden, popo altı banana katlarından, diz içi yağlardan, bacak içlerindeki aşağı dalgalanmalardan kurtulmaktır. 3D Lazer Lipoliz ile alınan yağları gerek görüldüğünde kalçaya şekil vermede kullanmak ideal bir çözümdür.

Brezilya poposu yapılırken hangi teknolojiler kullanılır?

Amaç yağ hücrelerini canlı almak ve hızlı bir şekilde transfer planlanan bölgelere yerleştirmektir. Bu amaca uygun iki teknoloji vardır:

  1. Vaser (Ultrasonik Lipoliz)
  2. Body-Jet Evo (Su basıncı ile Lipoliz)

Vaser ve Body-Jet Evo yönteminde yağ dokusunu parçalaması için püskürtülen sıvı ve ses dalgalarının meydana getirdiği titreşim sadece yağ hücrelerinin arasındaki bağları parçalayacak seviyededir. Bunlar yağ hücrelerine özel teknolojilerdir.

Body-Jet Evo yönteminde yağı parçalayan güç belli bir açıda yelpaze şeklinde yağ dokusu içine özel basınç ile püskürtülen sıvıdır.

Vaser yönteminde ise yağ hücrelerini canlı olarak ayırmak için özel ses dalgaları kullanılır.

Vaser ve Body-Jet Evo istenilen seviyede ve istenilen bölgede yağ hücrelerine zarar vermeden, yağ dokusunun üzüm taneleri gibi ayrışmasını sağlar.

Brezilya poposu kullanılan yöntem seçimi neden önemlidir?

Vaser ve Body-Jet Evo ile;

  • Alınan yağ hücreleri yapısal olarak bozulmadığı ve transfer çok hızlı yapıldığı için canlılıklarını korur ve bu dolgu yüksek oranda erimeden kalabilir.
  • Mekanik travmatik işlemlerden ziyade lazer, ultrason, radyofrekans gibi ileri teknoloji kullanıldığı için bölgedeki damar ve sinir yapılarının zedelenme olasılığı son derece düşüktür.
  • Kullanılan yağ hücreleri hastanın kendine ait olduğu için dolgu uygulaması esnasında herhangi bir doku uyuşmazlığı olmaz.
  • Yağ hücreleri transfer edildiği alana hemen uyum sağlar.
  • Yağ enjeksiyonu yapılır yapılmaz popo şekli ortaya çıkar, ortalama 2 ay içerisinde nihai sonuç görünür.
  • Uygulama sonrası cilt, yağ enjeksiyonundan dolayı parlaklaşır ve lazerin etkisi ile sıkılaşır.

Brezilya poposu nasıl yapılır?

3D Lazer Lipoliz işlemi ile bel, göbek ve sırt hattından ya da bacak içi, basen, diz ve banana fold yani bacak hattından Vaser veya Body-Jet Evo kullanılarak yağ alınır; daha kalkık, dik ve diri popo oluşturmak için gerekli olan bölgelere enjekte edilir. Böylece kişi kendi yağları ile daha şekilli, diri, dolgun, çıkıntılı ve seksi bir popo şekline kavuşur.

Vaser ve Body-Jet yönteminde deri altına oldukça düşük miktarda sıvı vermek yeterlidir. Bu da cerrahın operasyon süresi boyunca ortaya çıkan sonuç ile ilgili karar verme gücünü ve estetik operasyonun başarısını arttırır.

Bu teknolojilerde yağ hücrelerinin etrafında oldukça yoğun olarak bulunan ince damar ve sinirler zarar görmez böylece klasik yöntemlere göre, operasyon sonrası morlukların, ağrıların daha az oluşmasını sağlar.

Vaser ve Body-Jet Evo ile klasik liposuction yöntemlerinde daha sık görülebilen deride düzensiz görünüm ihtimalini azaltarak daha düzgün ve sıkı bir cilt görünümü elde edilir.

İşlem süreci;

Evre 1; Cilt altı yağ doku içine Body-Jet Evo ile yağ transferi için özel ayarlanmış düşük basınçla  sıvı ve lokal anestezik madde verilir.

Evre 2; Yağ hücreleri ses dalgaları(vaser) ve özel ayarlanmış basınçlı su yardımı (Body-Jet Evo) ile çevre dokulardan serbestleştirilir.

Evre 3; Bir yandan yağ hücreleri serbestleşirken bir yandan da özel kanüller yardımı ile dış ortama alınır. Bu işlem bir döngü şeklinde gerçekleştiği için herhangi bir sıvı birikimi olmaz. Body-Jet Evo’nun yağ hücrelerini en az etkileyerek çekmek için ayarlanmış düşük basınçlı emme gücü sayesinde yağ hücreleri  en az travma ile çekilebilir.

Evre 4; Özel toplama kabında yıkanarak alınmış Yağ hücreleri hemen dolgu yapılacak bölgelere enjekte edilir.

Brezilya Poposu uygulamasında yüksek miktarda yağ enjeksiyonu yapılarak kalçanın daha dolgun ,yuvarlak ve diri durması amaçlanır. Yüksek miktarda yağ enjeksiyonu yapılması nedeniyle hem alırken hem de verirken yağların yaşam oranını mümkün olduğunda yüksek tutacak teknikler kullanmak önemlidir.

Vaser ve Body-Jet Evo yönteminde elde edilen yağ, düşük basınçla alındığı ve sürekli yıkandığı için nekrotize atıklar ve ölü hücreler içermez. Sonuçta verilen yağın büyük kısmı verildiği alanda yaşamaya devam eder.

Vaser ve Body-Jet Evo yönteminde operasyon sonrası kalan sıvı miktarı yok denecek kadar az olduğu için ortaya çıkacak sonucun hemen operasyon sonrasında görülmesi mümkün olur.

Brezilya poposu, liposuctıon ile yapılabilir mi?

Klasik liposuction yönteminde yağ dokusunun alım işlemini kolaylaştırmak için cilt altına operasyonun başlangıcında oldukça yüksek miktarda sıvı enjekte edilir (Tümescent teknik).

Operasyonu gerçekleştiren cerrah yağ hücrelerinin çevre dokulardan ayırıp çekmek için, çeşitli çaplarda liposuction kanülleri ile kendi fiziksel gücünü kullanarak yağ dokusunu parçalama işlemi yapar ki bu uygulama yağ hücrelerinin yaşayabilirliğini azaltmaktadır. Ayrıca klasik liposuctionda yağ dokusu genelde yüksek basınçlı vakum cihazları ile çekilir.

Bu yüksek basınç da yağ hücrelerinin yaşayabilirliğini azaltmaktadır. Bu nedenlerden dolayı klasik liposuction ile yapılan yüksek hacimli yağ transferlerinin başarı oranı da düşmektedir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp