Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Genital Estetik

Genital Estetik; Güzel bir görünüm hem kadın hem de erkek için önemsenen konular arasında yer alıyor. Resim, heykel, müzik, moda gibi tüm zamanların ilgi odağı olan ve dikkat çeken kadın vücudu çeşitli nedenlerle değişime uğradığında birtakım sorunlar yaşanabiliyor.

Kendisini güzel bulmayan kadının psikolojisi olumsuz yönde etkileniyor, kendine güveni azalıyor, aynalara küsüyor ve karşı cinsle olan ilişkisinde bazı sorunlar yaşayabiliyor. Günümüzde ise artık kadınlar ve erkekler görünümünde kendilerini mutsuz eden sıkıntılar olduğunda çok daha cesaretli ve hızlı davranabiliyor.

Kadınların estetik kaygı duyduğu konuların başında ise “genital bölge” geliyor. Genital estetik genital bölgenin düzgün olması kadının kendine olan güvenini artırıyor, karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlıyor. Opr. Dr. Arif Eroğlu genital estetik hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik işlemi kadınların dış genital organlarının kendi içindeki bölümlerinin birbirine uyumlu hale getirilmesine denmektedir. Parçalarının birbirleriyle olan uyumsuzlukları genel itibari ile kadınlarda bir estetik sorun yaratmaktadır.

Çeşitli yöntemler ile bu estetik problem ortadan kaldırılmaktadır. Kadınların genital organlarını estetik olarak güzel bulmamaları sonucunda cinsel birleşme sırasında zevk alamama ve cinsellik hakkındaki dogmatik fikirleri, psikolojik yönden kişinin cinsel hayatını ve çiftler arasında iletişimi olumsuz yönde etkilediğini ve estetik kaygısı çekmekte olan kadınlarda yanlış anlaşılma ve utangaçlık gibi duygulara kapılma oranları daha yüksektir.

Bu durumların ortadan kaldırılması için yapılan bu işlemler neticesinde kadınların daha özgüvenli bir hale gelmelerini sağlamaktayız.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Genital estetik işlemi genellikle kadınların çok sayıda doğum yapmış olmalarından ötürü vajinanın yapısal olarak elastikiyet özelliğini yitirmesi sonucunda uygulanabilmektedir. Doğum sürecinde vajina yapısındaki fiziksel anormallikler genital estetik aracılığı ile restore edilebilmektedir.

Vulvada meydana gelen yapısal deformasyonlar özellikle dış dudakların büyük olması halinde, estetik operasyon uygulanması yapılmaktadır. Zorlu geçen doğumlarda vajinanın uğradığı deformasyon ya da vajinaya yapılan kesi nedeni ile cinsel birleşme bozukluklarının giderilmesi amacı ile vajina estetiği yapılabilmektedir.

Ayrıca idrar kesesi ve rektumda oluşan sarkmalar, cinsel işlev bozukluğu ve idrar kaçırma gibi sorunlara sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı pelvik sistemin etkileşimi sonucunda rahim sarkması da meydana gelebilmektedir. En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır.

İç dudaklar, klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir. Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter.

Bazen dış dudaklar, yapısal olarak normalden uzun, büyük veya asimetrik olabilir. Bu gibi ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması için genital estetik tercih edilebilmektedir.

Genital Estetik Yöntemleri Hangileridir?

Genital estetik işlemleri cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cerrahi işlemleri içerisinde genişleyen doku parçası çıkartılıp daraltılmakta ve gevşeyen kas dokusu da sıkılaştırılarak tedavi edilmektedir.

Cerrahi yöntemler genellikle anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 6 hafta gibi bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Cerrahi olmayan işlemler içerisinde ise radyo frekans akımlı viveve tedavisi kullanılarak 30 dakika içerisinde vajina genişliği gibi problemler çözüme kavuşturulmaktadır.

Bu işlem sonucunda genel olarak iyileşme sürecinin 1 hafta olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen teknoloji sağlık konusunda büyük avantajlar getirmektedir.

LABIOPLASTİ (İÇ DUDAKLARI KÜÇÜLTME)

Dış genital bölgenin görünümünü değiştirmek için en sık yapılan ameliyatlardandır. İç dudaklar, dış dudakların iç kısmında olup, vajina girişini ve idrar deliğini çevreleyerek dış etkenlerden korur. İç dudaklardaki bu şekil bozukluğu; kabarıklık, uzama, iki dudak arasındaki asimetri şeklindedir.

Çoğunlukla doğuştan olup, doğumlardan sonra, kaza sonrası da gelişebilmektedir. Kadınlarda bu durum özgüven problemi yaratmakta olup hoşlanmamaktadırlar. Kadının cinsel partnerinden utanç duymasına bu da cinsel soğukluğa yol açmaktadır.

Ayrıca yürürken, spor yaparken, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık vermektedirler. Dar pantolon giyildiğinde ise tahriş olmaktadırlar. Labıoplasti ile estetik görünüm düzeltilmektedir.

VAJİNOPLASTİ (VAJİNA DARALTMA)

Vajina daraltma ameliyatı yaşa, gebeliğe, doğuma bağlı vajinada olan genişlemeyi düzeltmeye yönelik yapılan ameliyatdtır. Perinoplasti ise normal doğumlardan sonra dikişlere bağlı dış genital bölgedeki yırtıkları düzeltmek için yapılan ameliyatttır.

Özellikle zor ve iri bebek doğumlarından sonra vajina ve vajina girişindeki perine bölgesinde yırtıklar, yanlış iyileşmeler ve vajinanın dokusunda bozulmalar, genişlemeler yaşanmaktadır.

Vajinanın elastik yapısını yaşlanmaya, hormonal nedenlere, doğuştan nedenlere bağlı olarak kaybetmesi sonucuda vajinada genişlemeler yaşanmaktadır. Vajinadaki bu açıklık, cinsel ilişkide isteksizliğe, enfeksiyonlara, yürürken ve otururken rahatsızlık hissine yol açmaktadır.

Genital Estetik Fiyatları 2022

Genital Estetik Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp