Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Göz Kapağı Estetiği

woman with perfect skin check line eyebrows eyes

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz Kapağı Estetiği; Göz kapaklarının gergin ve güzel görünmesini sağlayan cerrahi prosedürlerden biri olması ve uzman plastik cerrahlar tarafından yapılır. Yapılan müdahale ile gevşemiş ve sarkmış olan cilt toparlanarak iyileştirilir.

Yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü yerlerden biri de göz ve çevresidir. Özellikle alın bölgesi yaş ilerledikçe aşağı doğru sarkmaya başlar Bu durum tüm yükün göz kapakları üzerine gelmesine neden olur.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Yaşlanma çizgilerinin ve belirtilerinin en belirgin görüldüğü alanlardan biri de göz çevresidir. Özellikle alın kısmında aşağı doğru sarkan deri göz kapaklarına baskı yapar. Tüm bu yaşlanma belirtileri günümüz imkanları doğrultusunda göz kapağı estetiği ile yok edilir.

Üst ve alt göz kapağındaki deri zamanla gergin görüntüsünü kaybederek gevşer. Deri elastikiyeti azaldığı için fazla deri üst göz kapağı üzerinde birikir.

Üst göz kapağında biriken deri fazlalığı makyaj yaparken sorun yaratır ve makyajın deri kıvrımında birikmesine yol açar. Aynı zamanda alt ve üst göz kapağında bulunan yağ yastıkları da yaş ilerledikçe fıtıklaşır ve torbalanma oluşur.

Özellikle alın bölgesi yaş ilerledikçe gevşemeye ve kaş ile üst göz kapağı üzerine doğru aşağı doğru baskı yapmaya başlar.  Bu durum zamanla üzerindeki yükten dolayı kaşın aşağıda doğru düşmesine, özellikle kaşın dış kenarının düzleşmesine neden olur.

Kaşın aşağı doğru baskı yapması kaşın altında orbita kenarı dediğimiz kemik üzerinde dokunun yığılmasına ve üst göz kapağındaki deri fazlalığının daha da kötü görünmesine neden olur.

Göz çevresindeki en belirgin yaşlanma belirtileri üst göz kapağında deri birikmesi, göz kenarında oluşan çizgiler, yorgun bir yüz şekli ve göz altında meydana gelen torbalar ve kaş düşüklüğüdür.

Güzel bir bakışa sahip olmak amacıyla uygulanan kaş askılama, alt ve üst göz kapak estetiği istenilen başarıyı sağlar. Yapılan estetik müdahale ile göz kapağı çevresinde bulunan deri, kas ile birlikte kaldırılmaya çalışılır.

Göz kapaklarının gergin ve güzel görünmesini sağlayan cerrahi prosedür olan göz kapağı plastik cerrahlar tarafından yapılır. Yapılan müdahale ile sarkmış olan cilt çıkartılır, torbalanmış yağ yastıkçıkları onarılır, gevşemiş kaslar sıkılaştırılır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiköncesinde yüz bir bütün olarak düşünülür ve bir doğrultuda yapılacak müdahalenin boyutu belirlenir.

Üst göz kapağı estetik ve kaş askılama lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Genel anestezi gerekli değildir. Alt göz kapağı estetik için ise genel anestezi gerekebilir.

Operasyon sırasında hastanın herhangi bir ağrı hissetmemesi için göz kapağının üst kısmına lokal anestezi uygulanır. Üst göz kapağı estetik kişinin durumuna bağlı olarak 1 saat içerisinde tamamlanan bir işlemdir.

Uyuşan göz kapağı çevresinde fazla deri alınarak gerginlik sağlanır. Operasyon sırasında göz kapağı derisi altında bulunan kas ve yağ torbalanmalarının sorunlu kısmı dikkatli bir şekilde alınır.

Göz kapağına yapılan cerrahi sonrası dikkat çekici herhangi bir dikiş izi kalmaz. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda üst göz kapağı estetik ile birlikte alt göz kapağı estetik de yapılabilir.Alt göz kapağı estetik kişinin durumuna bağlı olarak 1,5 saat içerisinde tamamlanır.

Lokal anestezi sonrası Özel askılama teknikleri kullanılarak Kaşlarda istenilen şekilde kaldırma ve şekil verme mümkündür. Göz kapaklarının dış kenarı yine özel askılama teknikleri ile çekilerek Foxy eyes, Cat eyes veya badem göz de denilen görüntü oluşturulabilir. Kaş Askılama yapılacak askılamaya bağlı olarak genelde 30-45 dakika içerisinde tamamlanan bir işlemdir.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci Nasıldır?

Cerrahi bir operasyon olan göz kapağı estetik sonrası hastalar 5 gün boyunca göz çevresini enfeksiyon ve dış etkilere karşı koruyarak iyileşme sürecine katkı sağlayabilir. Hastanın tamamen iyileşmesi ve rutin hayatına devam edebilmesi 1 haftasını alabilir.

Göz kapağı estetik sonrasında şişlik ve morluklar yaşanabileceğinden dolayı bu süreçte kontrollü hareket etmek ve bol bol dinlenmek gerekir. Zamanla azalan şişlik ve morluklar sonrası hasta doğal, genç ve estetik bir görünüme kavuşur.

Göz kapağı estetik ilk 2 gün boyunca göz çevresine soğuk kompres uygulanarak göz bölgesinde şişlikler azaltılır. Doktor tarafından önerilen ilaçlar, kremler ve damlalar düzenli olarak kullanılmalıdır. İyileşme süresi boyunca hastanın güneş ışınlarına karşı dikkatli olması ve güneş koruyucu kullanılması gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi göz kapağı estetik öncesinde de hastalar işlem hakkında bilgilendirilir ve bu doğrultuda operasyona hazır hale getirilir.

Hastaların kullandıkları ilaç ve ürünler hakkında doktoru bilgilendirmesi ve bu doğrultuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Eğer hasta takviye ürün, bitkisel çay ya da kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa tüm bu ürünlere göz kapağı estetik ameliyatı öncesinde ara vermelidir. Ayrıca sigara ve alkol gibi ürünler iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceğinden dolayı belli bir süre kullanılmamalıdır.

Göz Kapak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Güzel ve genç bir görüntü amacıyla yapılan göz kapağı estetik herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Göz kapağı estetik sonrasında hastaların yorgun yüz ifadesinden kurtulmaları amaçlanır.

Yaş ilerledikçe göz çevresindeki deformasyonlar da artacağından 35 yaş üzeri bayanların göz kapağı estetiktalepleri daha çok görülür. Çünkü bu yaştan sonra yaşlanma belirtileri kendisini hızlı bir şekilde göstermeye başlar.

Göz Kapak Estetiğinde İzler Nasıl Gizlenir?

Üst göz kapak estetiği sırasında fazla deri, kas ve yağların alınması için yapılan kesi, operasyon tamamlandıktan sonra üst göz kapağı kıvrımında kalacak şekilde gizlenerek dikilir. Dolayısıyla üst göz kapağı estetik sonrası dikkat çeken herhangi bir dikiş ya da kesi izine rastlanmaz.

Alt göz kapağı estetik ise kesi kirpiklerin çok yakınına yapılır. Dikiş sonrası kalan iz kısa süre içinde belli belirsiz bir hal alır. Özellikle gençleşmek ve gergin yüz hatlarına sahip olmak için en popüler estetik operasyonlardan biri göz kapağı estetiğidir.

Göz kapağı estetik işlemindeistenilen sonucu vermesi açısından son derece başarılı bir ameliyattır. Bu nedenle  göz kapağı estetik yaptırmak isteyenlerin sayısını her geçen gün artmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2022

Her estetik operasyonunda olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatının da bir maliyeti bulunur. Bu nedenle hastaların doktor ile bir ön muayene görüşmesi yapması , yapılacak işlemlere karar vermesi ve fiyatlar hakkında fikir sahibi olması gerekir. Yapılan işlemler doğrultusunda göz estetiği fiyatları belirlenir.

Göz kapağı estetiğinde her yıl olduğu gibi 2022 yılının gelmesiyle beraber güncellenen fiyatlar ilgili hastalara duyurulur. Dolayısıyla hastalar güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ihtiyaç ve beklentilerini doktora bildirerek bu doğrultuda göz kapağı estetiği yaptırırlar. Göz kapağı fiyatları 2022 yılı hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu