Hakkımda

Ahmet Arif Eroğlu, 1970 yılının 28 Kasım’ ında doğmuştur. Yıl sonu doğan çoğu erkek gibi nüfusa 01.01.1971 tarihinde kaydedilmiştir. Bu geniş alınlı, güler yüzlü, sempatik, flörtöz, aşırı yüksek doz ultra iyi niyetli yakışıklı delikanlının harbi yayken oğlak burcu alarak muamele görmesi üzücüdür.

Uğur rengi mavidir. Tipik bir İzmir’ lidir. Efe torunudur. Başkaldırı genlerine kayıtlıdır. Arada bir durduk yere yükselmesi bu yüzdendir. Saatlerce zeytin üzerine konuşma potansiyeli vardır. İncir de ikinci favorisidir.

Yay burcudur. Yükselen burcu başaktır. Hataları ve ayrıntıları tespit etme konusunda büyük ustadır. Ayrıntılarda boğulurken bundan büyük keyif alır. Opr. Dr. Arif Eroğlu’ na göre hayatta öyle çok imrenilmesi gereken insan yoktur çünkü herkes ve her iş kusurludur. Muhteşem bir eleştirmendir. Çevresindekileri eleştirerek öldürebilir. Aile ve dostları arasında sinir krizi ya da depresyon geçirenler olsa da bu mükemmeliyetçi yönü mesleğinde ona büyük bir katkı sağlamıştır.

Opr. Dr. Arif Eroğlu; ilk, orta ve lise öğretimini İzmir Tire’ de tamamlamıştır. Orta ve lise öğretimi boyunca biyoloji en sevdiği ders olmuştur. Tıp fakültesine büyük bir aşkla girmiştir. Hücreler; moleküller, organeller, vitaminler, koenzimler…vb ona bilim kurgu film gibi heyecan verir. Merak Opr. Dr. Arif Eroğlu’ nun enerjisini yükseltir. Mesleğindeki başarısı çalışkanlığının ötesinde biraz da bu yüzdendir.

1993 yılında Ege Tıp Fakültesi’ni bitiren Opr. Dr. Arif Eroğlu, 2002 yılında estetik ve plastik cerrahi eğitimini tamamlayıp uzman doktor unvanını almıştır. Tacını alan bir doktor olarak Ankara’dan arkasına bakmadan İstanbul’a kaçmıştır. Uzman doktor olduğu yıl, ilk tayin kurasında, hep yerleşmek istediği İstanbul’a tayinin çıkması Opr. Dr. Arif Eroğlu’ na göre Tanrı’nın bir lütfudur. İstanbul’a her gelen gibi çok sevmiş ve bir daha ayrılığı düşünmemiştir.

Genel cerrahi asistanlığını 1995-1998 yılları arasında İzmir SSK Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmıştır. 1998-2001 yılları arasında Ankara SSK Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği’nde eğitimine devam etmiştir. Hayatı SSK’ larda geçen Opr. Dr. Arif Eroğlu’nun çileli ve vurdulu kırdılı nöbetler sırasında kırılan burnunu sevgili doktor arkadaşı Opr. Dr. Naci Çelik düzeltmiş, yakışıklılığına tekrar kavuşturmuştur.

2002-2003 yıllarında Paşabahçe SSK Hastanesi’nde, 2003-2006 yıllarında Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmış, 2006 sonrası sadece özel kliniğinde hizmet vermiştir.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, medikal cilt uygulamalı eğitimlerini ve sertifikalarını Roma ve Milano’da ilk rejuvenasyon ve Fraksiyonel CO2 Lazer uygulamalarını yapan Prof. Dr. Bonan’dan almıştır.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, Lazer Lipoliz eğitimlerini ve sertifikasını Dr Zerbinati’ den almıştır.

2003 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı birçok kurs ve kongrelere katılarak mesleki eğitimine devam eden Opr. Dr. Arif Eroğu, Lazer Lipoliz ve Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer uygulamaları hakkında plastik cerrahlar ve medikal estetik hekimleri başta olmak üzere meslektaşlarına birçok kurs ve eğitim vermiştir.

2003 yılından bu yana sadece özelde estetik ve plastik cerrahi operasyonlar; lazer, ultrason ve radyofrekans destekli özellikli estetik cerrahi ve dermatokozmetik uygulamalar yapan Opr. Dr. Arif Eroğlu, halen Nişantaşı’nda kendi kliniğinde sevgili eşi Dr. Nüket Eroğlu ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir.

Estetik görsele çok düşkün olan Opr. Dr. Arif Eroğlu; tablolar, heykeller, antikalar, özel tasarımlar ve sanat eserlerinin içinde onların öyküleriyle kaybolmayı çok sever.

Opr. Dr. Arif Eroğlu kendine özgü bir tazda yaşar. Giyim başkalarına saygıyı simgelediğinden onun için çok önemlidir. Cep mendilinin katlanma şeklinden ayakkabısındaki tozun cilasına kadar her ayrıntıyla keyifle uğraşır. Karısını ve kızlarını bile neredeyse o giydirir. Bu konuda inanılmaz zevklidir.

Outdoor sporların hepsini çok seven Opr. Dr. Arif Eroğlu, özellikle snowboard tutkunudur.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, estetiğin içte ve dışta bir bütün olduğunu düşünür. Ruh ve beden sağlığını birbirinden ayırmaz.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, Medikal estetikte çok önemli bir isim olan Dr. Nüket Eroğlu ile evlidir. İki güzel kız çocuğu sahibidir. Opr. Dr. Arif Eroğlu, ailesine ve kızlarına büyük aşk ve tutkuyla bağlıdır.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, üniversite yıllarında en iyi mikroskobik çizimi yaparken ve ayrıntılarda boğulup nefes alamazken, zorunlu hizmet yıllarında hem ülkesine hizmet edip hem de ailesini özlerken, çetin şartlarda geçen cerrahi nöbetlerde ter dökerken belki bu günlerin hayalini kurmamış olabilir ama şu anda dünyada vücut şekillendirme konusunda Opr. Dr. Arif Eroğlu çok önemli bir estetik cerrahtır. Neredeyse yirmi yıla yakındır sürdürdüğü lazer ile vücut şekillendirme operasyonlarına ultrason ve radyofrekansı eklemesiyle 3D Lazer Lipoliz’i ideal bir vücut şekillendirme prosedürü olarak tanımlamış ve uygulamıştır.  Opr. Dr. Arif Eroğlu ismi ile birlikte 3D Lazer Lipoliz vücut şekillendirmede klasikleşmiştir ve artık birlikte anılmaya başlamıştır.

Hasta memnuniyetini ön planda tutan ve hastalarını müşteri gibi değil ailesi gibi gören Opr. Dr. Arif Eroğlu, başarısını işini yaparken aldığı zevk ile birlikte estetik dokunuşlarla farklı hayatlara kattığı sonsuz mutluluklara bağlamaktadır.