Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği; Burun şeklinden rahatsız olan, ancak burun derisinin kalın olması nedeniyle ameliyat olmaktan çekinen hastalarımızın sayısı hiç de az değil! Bunu çekincenin en önemli nedeni ise ameliyat sonrası burun şeklinin istedikleri gibi olmayacağı endişesi.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Burun ameliyatlarında esas olarak burun iskeletini oluşturan kemik ve kıkırdak dokulara şekil veririz. Daha sonra da burun derisinin bu iskeleti tam olarak örtmesini ve alttaki kalıbın şeklini almasını isteriz.

Belirgin ince burun derisi olan hastalarda burun estetiği yapılacaksa kemik ve kıkırdak dokuya şekil verirken çok dikkatli davranmak gerekir. Zira en küçük bir asimetri bile dışarıdan kendini belli edecektir. Kalın burun derisi olan hastalarda ise, alttaki kemik ve kıkırdak dokuya ait asimetri ve deformasyonların birçoğu maskelenir, göze çarpmaz.” dedi.

Burun ameliyatları aslında çok acil durumlar olmadığı sürece, yani söylemek istediğimiz; yaralanmalar ve doğumsal herhangi bir sorun yaşanmadığı taktirde on sekiz yaşından sonra yapılması en sağlıklısı olarak tanımlanmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı yapılabilmesi için iyi bir cerrahi araştırmanın yapılması ve ameliyat sırasında burun ile birlikte çene ve yüz hatlarının ölçümünün düzgün bir şekilde alınması çok önemlidir. Sonraki aşamalarda burunun yanında yer alan bölgeler değerlendirilir.

Ameliyat esnasında kişinin nefes alışveriş düzenlerinin bozulmaması için herhangi bir sorun olup olmadığı değerlendirilir. Eğer hasta önceki zamanlarda bir kaza geçirmiş ve doku kaybı yaşamış ise bu uzmanlar tarafından belirlenir ve giderilmek için ne gerekiyorsa yapılır.

Burun Estetiklerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer yüz hatlarını da kapsayacak şekilde bir ameliyat olduğundan dolayı burun ameliyatları yaklaşık bir ile bir buçuk saat arasında bir zaman diliminde yapılır. Özellikle hastanın cildinin alınlığı ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini ve ortaya çıkacak olan sonucu oldukça etkilemektedir.

Cilt kalınlığı ne kadar çok ise cildin estetik ameliyata olan adapte süreci o kadar çabuk olmaktadır. Burun ameliyatlarda ve estetiklerde yüz hatlarımızdaki en hassas noktamızdır. Ameliyattan sonraki süreçte burnumuza yapılacak olan herhangi bir temastan uzak durmalıyız.

Aksi taktirde büyük sorunlara yol açabiliriz. Öte yandan enfeksiyon durumlarının önüne geçmesi için uzmanların tavsiyesi ile yapılacak olan tüm kontrollerin zamanında yapılması ve verilen ilaç tedavisinin düzenli bir şekilde yerine getirilmesi şarttır.

Estetik ameliyatını yapan uzman doktorlarımız ile aramızdaki ilişki ne kadar güçlü olursa, ameliyat öncesi ve sonrası için geçirdiğimiz süreç de bir o kadar kolay olmaktadır. Adapte sürecini doktor tavsiyeleri ile ve edindiğimiz bilgiler ile kolayca atlatabiliriz.

Çünkü burun ameliyatı her ne kadar bölge küçük de olsa yapılan en zor ameliyatlardan ve estetiklerden bir tanesidir.

Bu tarz önerilere dikkat ettiğimiz sürece ameliyat sonrası herhangi bir şekil bozukluğu ya da bir başka sorunla karşılaşma ihtimalimiz yok denecek kadar azdır. Altı ay kadar dışarı ile olan temasımıza dikkat etmeliyiz. Sonrasında bir sorun meydana gelmeyecektir.

Opr. Dr. Arif Eroğlu son olarak, “Konuyu toparlayacak olursak; kalın burun derisine sahip olan ve burun estetiği olmak isteyen hastalarımızın yüreğine biraz su serpelim. Belki hiçbir zaman incecik ve narin bir buruna sahip olmayabilirsiniz. Ancak, yüzünüzle uyumlu ve kesinlikle normal bir buruna sahip olabilirsiniz.

Bunun için sizin de uymanız gereken kurallar ve aklınızdan çıkarmamanız gereken bazı gerçekler var. Yeterli sabrı gösterip tedavi protokollerine tam uyduğunuzda sonuç yüz güldürücü olacaktır.” diye belirtti.

Kalın Derili Burun Estetiği Fiyatları 2022

Kalın Derili Burun Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp