Karın Germe

karın germe

Karın Germe; Çeşitli nedenlerle karın bölgesinde yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık ve benzeri sorunları olan bireyler için son yıllarda tıpta meydana gelen gelişmeler sonucunda uygulanmaya başlanan tedavi yöntemlerinden bir tanesi karın germe ameliyatlarıdır.

Aşırı kilo alınıp aniden verildiğinde ya da genetik olarak kiloluysanız bayanlarda gebelik sürecinde karın duvarının genişlemesi ve doğumdan sonra o duvarın sarkması gibi nedenlerden dolayı karında deri sarkması çatlak veya başka bir deyişle ayva göbek oluşabilmektedir.

Bu durumda daha fit bir görünüm daha düzgün bir vücut isteyenler için karın germe ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir. Bu tür ameliyatlar yapım tekniği olarak yüz ve boyun germe ameliyatlarına benzerlik gösterir.

Her iki cinsiyette de görülebilse de özellikle kadınlarda ve hamilelik sonrası dönemde sıklıkla görülen karın bölgesindeki gevşeklik ve sarkmaların estetik cerrahi yöntemleriyle uygulanan basit bir operasyon yardımıyla gerdirilmesi ve düzgün bir görünüme kavuşturulması sağlanır.

Bu sayede sarkmış olan deri görünümü ortadan kaldırılarak fazla yağlar alınır ve karın bölgesi düzleştirilir, özellikle göbek deliğinin altında kalan kısımda yer alan çatlaklar yok edilmiş olur.

Bu ameliyatlardaki tek amaç daha sağlıklı ve daha sıkı fit bir görünüm kazanmaktır. Bu ameliyata da daha çok bayanlar ilgi gösterse de son zamanlarda erkekler de göbeklerinden kurtulmak amacıyla bu tür ameliyatlara başvurabiliyorlar.

Bu ameliyatların bir uzman denetiminde yapılması gerektiğini unutmayalım. Bu yazımızda karın germe ameliyatı ile ilgili merak edilenleri konu edindik.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Bu ameliyat süreci fazla olan deri yağ tabakası ve dokuya göre değişkenlik gösterebilir 2.5 – 3 saat arasında bir süreçte gerçekleşebilir. Bu ameliyat pubisin hemen yukarısından uzun bir kesi açılarak yapılır.

Bu kesi sezeryan için açılan kesiler den daha büyük olur sonra ortadan göbeğe kadar ince bir kesi açılır ve bu şekilde fazla yağ tabakası doku ve deri toplanıp temizlenir.  Yeni bir göbek aralığı açılır daha sonra abdomen gizli dikiş ile içeriden dikilir. Sonra içerdeki fazla sıvı ve kanın dışarı atılması için bir dren tüpü takılır en sonunda pansuman yapılır ve kapatılır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edinilmesi Gerekilenler:

Opr. Dr. Arif Eroğlu operasyon sonrası nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt verdi.

Karın germe ameliyatları kolay olsa da iyileşme süreci karının doku tabakasının çok fazla olmasından dolayı biraz uzun sürebilmektedir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyesine uyarak en iyi sonucu bulabilirsiniz. Bu süreçte kesinlikle sigara ve alkolden hatta kafeinden uzak durmanız gerekmektedir.

Uzun süre ağır aktivite ve egzersizlerden uzak durmalısınız. Karın üstü uyumamaya sırt üstü uyumaya özen gösterin ve iyileşme süreci tamamlanana kadar korse takın.

Pansumanınızı düzenli yaptırın yaralarınızın hijyenine dikkat ediniz. Olası bir enfeksiyon iyileşme sürecini geciktirebilir. Doktorunuzun yazdığı ilaçları düzenli olarak kullanın.

Karın Germe Fiyatları 2022

Karın Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.