Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Kaş Estetiği

Opr. Dr. Arif Eroğlu: “Kaş biz farkında olmasak da yüzümüzde bizlerin duygu durumunu belli eden en önemli organdır. Bir insanın sinirlendiğini kaşlarını çattığından anlayabiliriz. Bir insanın şaşırdığı kaşını yukarı kaldırmasından anlayabiliriz.” dedi.

Kaş Estetiği; Kısacası duygularımız yüz şeklimizi ve mimiklerimizi değiştirir bunların tamamlayıcısı ise kaşlarımızdır. Kaş şekli ise dönem dönem moda değiştirir. İnce kavisli kaşlar, düz kalın kaşlar, kalkık kaşlar, gür doğal kaşlar, moda her ne olursa olsun kaş tasarımı yapılırken yüzümüze uygun olanını seçmeliyiz. Oval bir yüz hattına sahipseniz ince bir kaş gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Kaş tasarımının diğer bir önemi de göz ve kirpikleri ön plana çıkarmasıdır. Kaş ile göz kapağı arası ne kadar açıksa göz makyajınız da o kadar güzel ve gözleriniz de ön planda duracaktır.

Peki kaş tasarımı nedir? Kaş estetiği kişinin kaşının doğuştan gelen kusurlarının kapatılıp yüzünün anatomisine uygun olarak belirlenen kaş şeklini yapmaktır. Kaş estetiği kaşı çok gür veya seyrek olanlarda ayrıca dağınık düşük kaşlarda da uygulanmaktadır.

Dolgu İle Kaş Estetiği

Kaşın hemen üst kısmında bulunan dolgunluk hem kaşın kalkık olmasını hem de daha genç görünmemizi sağlar yaş ilerledikçe o dolgunluk azalır ve çukurlaşır. Kiminin ise bu durum doğuştan gelir. Bu durumda kaş üstüne lokal anestezi krem uygulandıktan sonra o boşluğa dolgu uygulanır. Bu sayede daha dinç ve sıkı bir görünüm kazanılmış olur.

Botoks İle Kaş Kaldırma

Botoks ile kaş kaldırma kaş estetiğinde en çok kullanılan ve en pratik yöntemdir. Bu yöntemin amacı aşağı sarkan kaşı sıkılaştırarak kaldırmaktır. Kaşın kalkıklık durumu ayarlanan dozuna bağlıdır. botoksun etkisini göstermesi 7-10 gün sürerken 6 ay kadar da etkili olabiliyor.

Kaşlar, bakış ve mimiklerimizi, dolayısıyla yüz ifademizi doğrudan etkiler ve yönlendirirler. Mutlu, üzgün, sinirli, şaşkın ve yorgun ifadeler, farklı kaş şekilleri ile yüzümüze kazandırabilir. Kaşlarımızda oluşabilecek sarkıklıklar, göz kapağı düşüklüğüne yol açıp, yüzümüze olduğundan yaşlı bir görünüm de kazandırabilir.

Alın germe Kaş kaldırma cerrahisi

Cerrahi kaş kaldırma olarak da adlandırılan alın germe ameliyatı, bir kişinin alnındaki sarkan cildi olması gereken noktaya çeken bir operasyondur. Alttaki alın kaslarını ve dokularını yeniden konumlandırırken, göz kapaklarını canlı hale getirip yüzün üst kısmında daha yumuşak, daha genç bir ifade oluşturur.

Yaşlanmanın etkilerinin kaçınılmaz olduğunu çok iyi biliyoruz ve genellikle bu sorun ilk olarak kaş ve alın bölgesinde kendini belli ediyor. Bu süreçte cilt esnekliğini kaybetmeye başlar. Güneş, rüzgar ve yer çekimi, yüzü etkileyerek kaş çatma çizgilerini belirginleştirip, alnın kırışmasına ve kaşların artan bu ağırlıkla düşmesine sebep olur.

Bu durum yaşa bağlı gelişse de bazen genetik yatkınlık sebebiyle otuzlu yaşlardaki bireylerde de gözlenebilir, olduklarından daha yaşlı görünen yüzlere sahip olabilirler. Öyle hissetmeseniz bile, yorgun, öfkeli veya üzgün gibi görünebilirsiniz. İşte alın germe, kaş kaldırma cerrahisi, tüm bu sorunları ortadan kaldıran bir uygulamadır.

Kaş Kaldırma alın germe nedir?

Alın germe kaş kaldırma sarkık kaş görünümünü azaltmaya, gergin bir alın ve göz çevresi oluşumuna yardımcı olan bir cerrahi girişimdir. Sarkık kaşları yukarı çeker, alın bölgesindeki derin olukları, çizgileri giderir ve gözlere de genç canlı bir ifade verir.

Her ne kadar alın germe, kaş kaldırma popüler bir yüz prosedürü olsa da, Blefaroplasti yani göz kapağı estetiğinden farklı bir uygulama olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, alın germe, kaş kaldırma cerrahisinin avantajlarından bahsetti.

Gençleşmiş bir yüz ifadesi: Alnın üzerindeki çizgiler ve kırışıklıklar, bireylerin gerçek yaşından daha yaşlı görünmesini sağlar. Kaş kaldırma ile bu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıp, gençleşmiş, dingin bir yüz ifadesine kavuşmanız mümkün.

Daha parlak, daha genç bakışlar: Birçok hastada, kaş kaldırma ameliyatından sonra daha canlı bakışlara ve daha doğal, dingin bir ifadeye kavuştuklarını gözlemliyoruz. Tazelenen özgüven: Bireylerin yüzleri hakkında kendilerini daha iyi hissetmesine yardımcı olduğu için, bu da özgüvenlerini tazelemektedir.

Kaş Estetiği Fiyatları 2022

Kaş Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp