Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Kol Germe Ameliyatı

Opr. Dr. Arif Eroğlu: ‘Belli bir yaşam sürecinden geçtikten sonra insanlarda deri dokuları istenilen performansta çalışmamaya başlar, bununla birlikte de örneğin kollarda deri sarkmaları meydana gelir’ dedi.

Kol Germe Ameliyatı; Deri sarkmaları vücudun el, ayak, yüz ve göğüs gibi farklı bölgelerinde oluşmaktadır. Derinin bu şekilde sarkması dış görünüm açısından insanları olumsuz etkiler. Ancak bilim adamlarının geliştirdiği birçok deri gerdirme yöntemi bulunmaktadır.

Onlardan bir tanesi de kol estetiğidir ki, uygulanılan bölge her zaman için göz önünde olduğundan, bu tarz sorunlar yaşayanlar için kurtarıcı bir görevi üstlenmektedir. Yaş ilerledikçe veya aniden kilo alıp verdiğimiz zamanlarda kas ve deri dokularımız arasında boşluklar oluşur.

Zamanla bu boşluklar kas tonusunun da kaybedilmesi ile çatlak ve sarkmalara neden olabilmektedir.  Bu durum ileri boyutlarda olmadığı durumlarda uygun egzersizlerle ve sporla sıkılaştırılıp kaslar düzeltilebilirken ileri boyutlara ulaştığı ve de yaşın da ilerlemiş olduğu durumlarda maalesef spor da çözüm olmayacaktır.

Bu durum boyun ve kolda kendini daha çok belli etmektedir. Özellikle koltukaltı ve dirsek kenarlarında kararmalar kırışıklıklar meydana gelerek estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşmaktadır.

Bununla birlikte daha genç görünmek ve sıkı kollara sahip olmak isteyenler için kol germe ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar uzmanlar tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra yapılmalıdır. Bu yazımızda kol germe ameliyatı konu edindik

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı bu işi bilen uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu işlem boyun germe ve yüz germe işlemlerine de benzemektedir. Öncelikle fazla der yağ tabakası ve katmanlar belirlenir. Alınacak deri tabakasına bağlı olarak kolda kesi açılır.

Bu fazla der yağ ve kas dokusunun temizlenmesinden sonra sıkılaşma işlemi yapılır daha sonra işlem tamamlanmış olur. Bu işlemler doktorunuzun tercihine bağlı olarak lokal yada genel anestezi kullanılarak yapılır. Ameliyat öncesinde gerekli kontroller yapılmış olmalı ve eğer ameliyata engel olacak bir durum teşkil etmiyorsa ameliyat yapılır.

Kol Germe Ameliyatından Sonra Dikkat Edinilmesi Gerekilenler:

Kol germe operasyonu için Opr. Dr. Arif Eroğlu dikkat edilmesi gerekenler olarak bunlardan bahsetti.

‘Kol germe ameliyatından sonra iyileşme süreci oldukça rahat gerçekleşir. Bununla birlikte kişi günlük hayatına da ameliyattan sonraki hafta devam edebilir. Ameliyattan 5 ila 10 gün sonra şişlikler azalmaya ve dağılmaya başlar ortalama 2 ila 3 hafta arasında yaralar kapanır solar ve gitgide daha az belli olmaya başlar.

Ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlanana kadar ağır egzersizlerden uzak durulmalı sürekli kilo kontrolü yapılıp sağlıklı beslenmeye özen gösterilmeli.

Sigara ve alkolden belli bir süre uzak durulmalı kolunuzun üstüne uyumamaya özen gösterilmelidir. Yara bakımı temizliği her zaman düzenli olarak sağlanmalı doktor kontrolü de düzenli olarak yapılmalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp