Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Kol Germe Ameliyatı (Arm Lift) ​

Kol Germe Ameliyatı Nasıl yapılır ?

Kol Germe Ameliyatı; Sadece kol derisi sarkmışsa koldaki sarkan fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Kol germe ameliyatları sonrası yapılan kesi kolda iz bırakacaktır. Bu izi mümkün olduğu kadar kör noktaya saklamaya ve az farkedilir olmasına gayret gösteririz.

Ancak sarkma miktarı ne kadar fazla ise, kesi uzunluğu ve kalan iz de o kadar fazladır. Ancak gene de eski hali ile karşılaştırıldığında sonuçlar hasta için yüz güldürücü olmaktadır.

Kolda hafif dereceli bir gevşeme ve yağlanma şikayeti varsa 3D Lazerlipoliz ile toparlanma sağlanabilir; elbette bu durumda iz kalmayacaktır. Bazen hem yağlı hem de ileri derecede sarkık kol derisi 3D lazerlipoliz uygulaması sonrası hastayı memnun edecek şekilde toparlayabilmekte ki genelde bunlar çok az çatlağı olan kişilerdi.

Kol germe ameliyatı,  genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir; ama genel anesteziyi tercih etmek cerrah ve hastanın konforu açısından daha doğrudur. Operasyonu 1, 5-2 saat sürer.

Kol Germe Ameliyatı Kimlere yapılır ?

Yaşlanmayla beraber cildin elastikiyetini yitirmesi veya ani ve aşırı kilo kaybı sonucu vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi kol derisinde de sarkma oluşabilir. Çok ileri durumlarda koldaki deri sarkmasına kolaltı ve göğüs duvarının yan tarafındaki dokuların sarkması da eşlik edebilir.

Kollardaki sarkma genellikle kolun iç ve üst kısmında meydana gelir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası ?

Uygulama sonrası çok sıkı olmayan bir korse giydirilir. Operasyon sonrasında ciddi bir ağrı olmaz. Hasta ertesi gün taburcu olur; 3 gün sonra korse çıkartılıp pansumanlar sökülür ve hasta duşunu alabilir. Korseyi 10 gün kadar kullanmasını önermekteyiz. 1 hafta sonra Sosyal yaşama geri dönebilir. Dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp