Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Kulak Estetiği

close up relaxed brunette woman with clean skin posing camera with closed eyes isolated white

Kepçe kulak, ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sorundur. Temelde vücudun genel işleyişinde bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen bu durum estetik açıdan bireyleri oldukça fazla rahatsız etmesi nedeniyle estetik cerrahi kliniklerindeki uygulamalara sıklıkla konu olan bir sorundur.

Son yıllarda tıbbın gelişmesi ve estetik operasyonların kolaylaşması ile kepçe kulak sorunu, modern ve basit teknikler kullanılarak kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Opr. Dr. Arif Eroğlu kepçe kulak estetiği için konuştu:

“Estetik açıdan problem oluşturması nedeniyle kişilerde öz güven eksikliği ve benlik saygısının azalması gibi psikolojik sorunlara yol açan kepçe kulak sorununun, bireyin sosyal yönden daha iyi bir yaşam sürmesi için operasyonla düzeltilmesinde fayda vardır.”

Kulak Estetiği Nedir?

Kulak estetiği ya da bir diğer adı otoplasti kulakta doğuştan gelen ya da sonradan oluşmuş yapısal bozuklukları düzeltip estetik bir görünüm kazanmak için yapılır. Kulak gelişimini 6 yaşına kadar tamamladığı için 6 yaşından itibaren kulak estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Kepçe kulak sorunu çocuklar arasında alay konusu olabilmektedir. Bu kişide psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Eğer böyle bir surum varsa hiçbir riski olmayan bu ameliyatlar tercih edilebilir.

Kulak estetiği ameliyatı genel olarak kulağa yeniden şekil vermek veya var olan boyutunu normal boyutlara getirmek amacıyla yapılır. Genel olarak kulak kepçesinin kıkırdak yapıda olmasından dolayı onu doğal ve hareket edecek şekilde düzeltmek kulak kepçesine yapılan desteklemelerle sağlanabilir.

Bu operasyonlar ameliyat ile yapıldığı gibi lazer yöntemi ile de yapılabilmektedir. Hiçbir riski yan etkisi zararı olmayan basit bir ameliyattır.

Opr. Dr. Arif Eroğlu, Kulak Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenleri belirtti:

Kulak estetiği ameliyatından hemen bir gün sonra pansuman değiştirilerek ve kulağı sıkmadan bir saç bandı takılmalıdır. Bu saç bandı yaklaşık 3 hafta boyunca takılmalı çıkarılmamalıdır. Bu bant ile oynanmadığı sürece zaten size rahatsızlık vermeyecektir.

Ayrıca bu bant dikişlerdeki yükü azaltmakla birlikte uyurken kulağın yastığa veya yatağa sürtmesini önleyecektir. Birkaç hafta boyunca saç kurutma makinası veya fön kullanılmamalıdır. Birkaç hafta boyunca kulakta bir hissizlik olacaktır bu süreçte hareketlerinize ve darbe almamaya dikkat ediniz. Doktor kontrolleri de zamanında yapılmalı aksatılmamalıdır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Bu ameliyatlar için açılan kesiler kulak arkasında olduğu için belli olmaz. Aynı zamanda arkadan bakıldığı zaman da görünmez. Kulak saçımız tarafından çok rahat kamufle edebileceği için bu izler belli olmayacaktır. Bununla birlikte izler ise 6 – 12 ay içerisinde kapanıp yok olacaktır.

Kulak Estetiği Fiyatları 2022

Kulak Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu