Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Lazer Destekli Liposuction (Lal)

Lazer Destekli Liposuction (Lal)

Lazer lipoliz olarak da adlandırılan Lazer Destekli Liposuction (LAL), kliniğimizde uyguladığımız yenilikçi bir liposuction yöntemidir. Lazer teknolojisinin kullanımı ile yağ aldırmayı birleştirir. Lazer ışınlarının yardımı ile cilt sıkılaştırma açısından oldukça etkilidir.

Lazer Destekli Liposuction (LAL) nasıl çalışır?

İlk olarak yağ alımını kolaylaştırmak için tümesan bir sıvı enjekte edilir. Daha sonra cerrah, Lazer Destekli Liposuction’da kullanılan bir lazer ışınının hedeflenen yağ hücrelerine belirli bir dalga boyu ve enerji seviyesi yaymasıyla yağ alma işlemini başlatır. Lazer ile Yağ hücresinin hücre zarı hasarlanır ve serbest yağ hücre arası alana geçer. Sonrasında hücre ölümü meydana gelir. Bu işlem sırasında ucunda doku içindeki ısıyı kontrol eden sensör bulunan problar kullanılarak dokuya hasar yaratacak yüksek ısıya ulaşılması önlenir. Burada, aşırı ısınmayı sağlamak için ısı kontrol edilir.

 

Bu işlemde kullanılan 1064 nm, 1440 nm, 980 nm, 810 nm, 1319 nm ve 1320 nm gibi çeşitli lazer ışını dalga boyları vardır. Her birinin kendine özgü nitelikleri vardır. 

Lazer Destekli Liposuction'ın avantajları nelerdir?

Lazer destekli Liposuction (LAL), vücut sıkılaştırma ve selülit tedavisi açısından etkilidir. Lazer ışınları cildin kollojen uyarımını artırabilir. Daha iyi bir cilt elastikiyeti sağlayabilir. Lazer enerjisi ile cilt yüzeyinde selülit görüntüsü yaratacak şekilde deriyi aşağıya doğru çeken bağ dokusu bandları kopartılarak selülit görüntüsü azaltılır.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp