Legend nedir?

Legend non-invaziv TriLipo RF (radyofrekans) ve DMA (Dinamik Kas Aktivasyonu) gibi yeni keşfedilmiş öncü teknolojileri bir araya getiren gelişmiş bir estetik uygulama platformudur. Bu teknolojilerin bir arada kullanılması etkili bir dermal volüm artışı, deri sıkılaşması ve vücut şekillenmesi sağlar.

Legend, ‘yattığınız yerden’ ve ‘spor yapmadan’ yağ fazlalıklarının olduğu her bölgeyi inceltip sıkılaştırır. Dermis elastin-kolajenlerin hipodermis cilt altı yağ dokusunun olduğu tabakalardır. TriLipo dermisde, hipodermisde ve kaslarda eşzamanlı olarak etkisini gösterir. ‘Spor yapmak ve kaslarımı güçlendirmek istiyorum fakat vaktim yok.’ diyenler için ideal bir işlemdir.

Haftada 1, toplam 6 seans uygulanır.

Legend ile selülit görünümü azalır, deri kalitesi artar, ödemler atılır.

Legend acısız, ağrısız bir uygulamadır. Spor sonrası ‘hamlama’ duygusuna benzer bir his bırakır.

Legend hangi amaçlarla uygulanır?

Legend yağ fazlalığı ya da gevşekliği olan hedef bölgenin inceltilmesi ve cildin ütülenmesi amacıyla yapılır. Legend etkin bir yağ azaltma işlemidir, deri sıkılaştırmada da optimal sonuçlar vermektedir.

Legend ile cilt altı 42-45 C’ye çıkarılarak yağlar eritilir. TriLipo Radyofrekans ve Dinamik kas aktivasyonu (DMA) güçlü bir kombinasyondur. Legend hem dermal katmanda hem de kas dokusunda derin ve homojen bir ısınma sağlar, hücrelerden sıvı halde yağ salınımını stimüle eder ve doğal yağ metabolizmasını hızlandırır.

Dinamik kas aktivasyonu (DMA), kasları spor yapmış gibi uyarıp çalıştırarak sorun hissedilen bölgelerde incelme sağlar (karın, basen, iç kol, iç bacak).

TriLipo RF enerjisi kolajen liflerin kasılmasını sağlayarak hem kısa hem de uzun dönemde dokularda sıkılaşma sağlar.

Legend son aşama olarak yağları lenfatik drenaja katarak lenfatik dolaşımı hızlandırır ve detoks etkisi sağlar. Legend ciltte ‘ütü’ etkisi yapar. Portakal kabuğu görünümü düzelir.

Legend gün içinde herhangi bir hazırlık gerektirmeden yapılan pratik ve hızlı bir uygulamadır. Herhangi bir iyileşme süreci gerektirmediği için günlük yaşam ritmini bozmaz. Uygulamanın etkinlik ve güvenirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır ve tüm cilt tipleri için uygundur. En önemlisi de istenilen sonuçların daha ilk uygulamanın hemen ertesinde gözle görülür olmasıdır.

Uzun dönemde kalıcı sonuçlar elde etmek için önerilen uygulama kürünü tamamlanmalıdır. Tek bir aplikatörde eş zamanlı olarak etki gösteren bu iki teknoloji sinerjistik bir etki yaratarak cerrahi olmayan bir yağ yakımı, lenfatik drenaj ve bunun yanı sıra deride sıkılaşma sağlar. Hedefe yönelik tripolar radyofrekans enerjisi kolajen liftlerde bir kasılmaya ve bunun sonucunda da deride hemen gözlenebilen bir sıkılaşmaya yol açar. Eş zamanlı olarak fibroblast metabolizmasındaki hızlanma, kolajen yenilenmesini ve deride uzun dönemli bir gençleşme ve parlama sağlar.

Legend uygulamasında aşamalar nelerdir?

  • Yağların sıvılaştırılması,
  • Kas uyarımı ile yağların yakılması ve dağıtılarak enerjiye çevrilmesi,
  • Yağların lenfatik drenaja atılması

Tripolar radrofrekans etkisi nelerdir?

  • Kas gerginliği ve sıkılığının arttırılması,
  • Portakal kabuğu görünümünde azalma,
  • Uzun dönemli çevresel incelme,
  • Kan dolaşımında ve oksijen düzeylerinde düzelme,
  • Hedefe yönelik yağ azaltımı,
  • Deri gerginleştirme ve sıkılaştırma,
  • Yağ ve toksin atılımının düzenlenmesi, detoksifikasyon,