Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Liposuction

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile liposuction işlemi…

Liposuction, yağ aldırma işlemi olarak bilinen, estetik ve fit görünümü bozan yağların vakumlama tekniği ile alınması işlemidir. Bölgesel zayıflama yöntemleri ile sonuç alınamayan kişilerde, fazla yağ dokularının vücuttan alınarak vücuda daha estetik bir görünüş sağlar.

Liposuction, kadınlarda ve erkeklerde, yağlanma görülen her bölgeye uygulanabilir. Genel anestezi altında uygulanan bu işlemde mikro kesiler atılarak yağlanan bölgede bulunan yağların vakumlanması sağlanır. Liposuction uygulanacak bölge veya bölgelere göre operasyon süresi değişiklik gösterebilir.

Liposuction yani yağ alma ameliyatı aslında korkulduğu kadar zor bir işlem olmamakla birlikte ameliyattan sonra da iz kalma ihtimali neredeyse yoktur. Bu tür ameliyatları hem erkekler hem de kadınlar yapabilmektedirler.

Erkekler bu ameliyatı daha çok bel kısmını inceltmek ve çene altı yani gıdı bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak amacıyla yaparlarken kadınlar da kalça basen iç bacağın ön üst kısmı bel ve gıdı bölgelerindeki fazla yağ dokusundan kurtulup daha sıkı ve fit bir görünüm kazanmak için yapıyorlar.

Son zamanlarda çok sık yapılan bu tür ameliyatlar hem daha sağlıklı bir duruş hem de estetik açıdan güzel görünmek için yapılıyor.

Boyun germe karın germe ve yüz germe ameliyatları ile hemen hemen aynı işlevi görse de kullanılan teknik tamamen farklıdır. Bu yazımızda Opr. Dr. Arif Eroğlu ile liposuction ameliyatı nasıl yapılır ve sonrasındaki süreci anlattık.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bu ameliyat lokal anestezi uygulanarak bir uzman kontrolünde yapılmaktadır. Yağ alınacak bölüm batikon ile temizlendikten sonra her biri 3-5 mm’lik kalınlıktaki kanüller ve bu kanülün başına bağlı olan vakum sayesinde deri altına girilerek oradaki yağ hücrelerinin emilmesi ile yapılır.

Bu işlem orada bulunan yağ hücrelerini yarıya indirir çok ince borular kullanılarak deri altına inildiği için ameliyat sonrası iyileşme süreci çok hızlı gerçekleştiği gibi iz kalma oranı da neredeyse yoktur. Kişi ameliyattan sonra birkaç gün içerisinde normal hayatına devam edebilir. Ameliyat süresi kişiden kişiye ve alınacak yağ oranına göre değişiklik gösterebilir.

Sonuçlar Kalıcı mı?

Yağ hücreleri liposuction sırasında kalıcı olarak uzaklaştırılır. Ancak, genellikle vücudunuzun farklı bölgelerine giden yeni yağ hücreleri ile kilo alabilirsiniz.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Dikkat Edinilmesi Gerekilenler:

Opr. Dr. Arif Eroğlu son olarak belirtti:

“Bu ameliyat ağır bir süreç olmadığı için kişinin iyileşme süreci çok hızlı gelişir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken kendi sağlığınız ve düzenli spor yapmaktır. Daha sağlıklı bir vücut ömür boyu sıkı ve fit bir görünüm istiyorsanız düzenli olarak spor ve egzersizler yapmalısınız bu şekilde kaslarınız sıkılaşacak ve yağ birikimi tekrar olmayacaktır.

Bu süreçle birlikte sağlıklı ve düzenli, dengeli beslenme de çok önemlidir. Fast food ürünleri tüketmekten kaçının bol sebze ve su tüketin doktor kontrollerini aksatmayın. Liposuction işlemi, estetik operasyonlar arasında en sık yapılan işlemlerdendir. Riski azdır ve yenilenen yöntemler sayesinde iyileşme süreci de kolaylaşmıştır.

Hazır yağlarınızdan kurtulmuşken, sağlıklı bir yaşama da merhaba diyebilirsiniz. Unutmayınız ki liposuction yaptıran birçok insan hayatta daha sağlıklı tercih yapmak için motive olmaktadır. Görüntünüz moralinize ve moraliniz de davranışlarınıza yansır. Bedeninizde mutlu olduğunuzda, onu sağlıklı tutmak istersiniz.”

Liposuction Fiyatları 2022

Liposuction Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp