Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Meme Asimetri Düzeltme

body contouring slim female torso with drawn lifting up lines it

Meme Asimetri Düzeltme; Memenin kadın için bedeninin bir parçası, organı olmasınn çok ötesinde anlamı var. Meme kadınlık, doğurganlık, estetik, seks sembolü aynı zamanda. Tam da bu nedenlerle memeyle ilgili herhangi bir sorun ciddi rahatsızlık yaratabiliyor.

Özgüveni sarsıyor, sosyal sorunlara, davranışsal değişimlere bile zemin hazırlayabiliyor. Opr. Dr. Arif Eroğlu, memedeki şekil bozuklukları içinde simetrik sorunlar en sık rastlananlardan meme asimetrilerinin cerrahiyle düzeltilebileceğini hatırlatıyor.

Meme asimetrisi düzeltme her iki memenin orantısız bir şekilde gelişim göstermesidir. Peki bu nasıl mı olur? Birinin diğerine oranla daha çok gelişmesi veya tam tersi olarak daha az gelişmesi. İkisinin aynı oranda ya da farklı oranlarda çok büyük veya çok küçük olması kimini çok sarkık durması veya çok fazla dik durarak sürekli dekolteli durması gibi estetik açıdan görünümünün orantısız olmasına meme asimetrisi denir.

Bu kiminin doğuştan gelse de kiminde sonradan gelişen bir durumdur yapılan egzersizler geçirilen rahatsızlıklar bu yönde etkili olabilmektedir. Günümüzde meme asimetrisi düzeltme işlemlerinde kullanılabilecek yöntemler de oldukça gelişmiştir.

Kişi istediği boyutlarda anatomik yapısına göre daha dik ve daha sıkı memelere sahip olabiliyor. Bu işlem vücuttan alınan kas ve yağ dokularının küçük olan göğse ince bir kesi açılıp eklendikten sonra implant ile desteklenmesi ile yapılır.

Eğer bu bozukluk göğüslerin büyüklüğünden kaynaklanıyorsa da tam tersi şekilde yağ ve kas dokusu eklemek yerine çıkarılır.  Bu yazımızda bu konu ile ilgili merak edilenleri yazdık.

Meme Asimetri Düzeltme İşleminden Sonra İz Kalır Mı?

 Opr. Dr.  Arif Eroğlu, “Bu işlem gerçekleştikten sonra belli bir süre iz kalabiliyor. Ama zamanla bu izler azalarak yok oluyor. İz kalmaması gibi bir durum işlemden hemen sonra mümkün değildir. Çünkü ‘’I’’ Şeklinde göğüs başından ucuna kadar ince bir kesi açılıyor ve bu kesi açıldıktan sonra izinin geçmesi biraz zaman alacaktır.” dedi.

Meme Asimetrisi Düzeltme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bu ameliyatlardan daha sağlıklı ve verimli sonuç almak için duruş çok önemlidir. Ameliyattan sonra dik durmaya özen gösterilmeli 3 hafta ya kadar da sporcu atleti veya korse takılmalıdır. Ameliyattan 1 ay sonrasına kadar da sigara alkol ve kafeinden uzak durulmalıdır.

Bununla birlikte darbe almamaya dikkat edilme ağır iş ve egzersizden kaçınılmalıdır. Uyurken sırtüstü veya yan çevrilerek yatılmalıdır. Yüz üstü yatılmamalı göğüse baskı uygulanacak aktivitelerden uzak durulmalıdır. Kilo kontrolüne dikkat edilmelidir.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Doktor kontrollerine düzenli olarak gidilmeli doktorunuzun söyledikleri ve tavsiyeleri ciddiye alınmalıdır.

Meme Asimetri Düzeltme Fiyatları 2022

Meme Asimetri Düzeltme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu