Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Meme Büyütme

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme) Nedir?

Meme Büyütme; Omuz, göğüs kafesi ve bel ölçüleri doğrultusunda istenilen hacimli ve dolgun göğüslere sahip olmak için tercih edilir.

Kadın bedeninde estetik ve keskin kıvrımların oluşumunda büyük role sahip olan göğüsler vücudun tamamlayıcı parçasıdır. Bu nedenle göğüslerin vücut ölçüleri ile orantılı olması istenir. Fakat bu durum her kadında her zaman mümkün olmayabilir.

Yapısal olarak küçük göğüslere sahip bayanlar tarafından talep edilen göğüs büyütme ameliyatı Günümüzde kullanılan medikal malzemeler ile istenilen başarıyı büyük oranda sağlıyor.

Göğüs büyütmeye ihtiyaç duyan bayanlar farklı yöntemlerle ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kadınlar tarafından daha çok başarısı ve kalıcılığı ile silikon tercih edilir.

Bunun dışında talep doğrultusunda kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu da meme büyütme ameliyatında kullanılır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Alımlı ve çekici bir fiziğin tamamlayıcısı olan göğüsler kadın vücudunda önemli bir yere sahiptir. Fakat doğuştan küçük meme yapısına sahip kişiler rahatsız oldukları ölçülerden dolayı ebatlarını büyütmek için göğüs büyütme ameliyatına yönelirler.

Yapılan müdahaleler sonucunda memeler istenilen hacimli görünüme kavuşur ve memedeki asimetri sorunları ortadan kaldırılır. Göğüs büyütme ameliyatı sadece küçük göğüslü bayanlar tarafından değil kilo ve emzirme sonucu sarkan ve hacmini yitiren kişiler tarafından da talep edilir.

Böylece eski formunu yitiren göğüsler yeniden toparlanarak şekillenir. Yapısal olarak göğüs duvarında doğuştan getirilen şekilsel bozukluklar ve gelişmeyen meme tipleri de göğüs büyütme ameliyatı ile istenilen ölçülere getirilir.

Tüm bu sorunların dışında kanser gibi hastalıklardan dolayı göğsünü kaybeden bayanlar ile cinsiyet değiştirmek isteyen erkeklerde göğüs büyütme ameliyatı yaptırarak ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilirler.

Meme Büyütme Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Her cerrahi işlem öncesi olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatı öncesinde hasta detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Hastanın kullanmış olduğu ilaç ve takviye ürünler tespit edilir.

Dolayısıyla vitamin kan sulandırıcı ilaç ve takviye gıdalar ameliyattan 7 gün önce bırakılır. Ayrıca sigara ve alkol gibi zararlı maddelere de aynı şekilde ameliyat öncesi ara verilmesi gerekir.

Ameliyat öncesi hastanın mamografisi çekilir ve uygulanacak işlemin detayları daha net bir şekilde ortaya konur.

Meme Büyütme Sonrası Yapılması Gerekenler

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hastalar bir gece hastanede müşahade altında tutulur. Ertesi gün gene sağlık durumu incelendikten sonra hasta taburcu edilir.

Göğüsler operasyon sonrası hassas olacağından dolayı bu süreçte dinlenmek ve ağır işlerden kaçınmak gerekir. Ağrı ve enfeksiyon ihtimaline karşı ilaç ve antibiyotik kullanılmalıdır. Bu süreçte özel olarak tasarlanan sütyen kullanımı önerilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası kullanılan estetik dikişlerden dolayı dikiş alımı işlemine gerek yoktur.

Ameliyatın 4. 5 gününden sonra gün içerisinde yürüyüşler yapılabilir. Düzenli olarak kontrollere gitmek ve ultrason çektirmek de yararlı olacaktır.

Göğüs Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

doğal ve hacimli bir görünüm elde etmek amacıyla yapılan göğüs büyütme ameliyatları sırasında kullanılan implantlar çeşitlilik gösterir.

Günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda vücut yapısına uyumlu hazırlanan implantlar istenilen göğüs ölçüleri doğrultusunda tasarlanır. İmplant türleri içerisinde en çok tercih edilen çeşit içerisi silikon jel ya da tuzlu su kullanılan implantlardır.

Salin implantlar içerisinde tuzlu su olarak adlandırılan bir sıvı bulunur. İmplant göğüs içerisine yerleştirildikten sonra içerisi tuz çözeltisi ile doldurulur.

Silikon implant içerisinde ise yapışkan ve akışkan bir kıvama sahip silikon jel bulunur. Önce implant içerisi bu madde ile doldurulur ardından göğüs içerisine açılan kesi bölgesinden yerleştirilir.

Doğal bir göğüs dokusu vermesi açısından silikon implantlar daha çok tercih edilir. Bu şekilde yapılan göğüs büyütme ameliyatı ile bayanların beklentileri en iyi şekilde karşılanır.

Salin (Tuzlu Su İçeren) Protezler

Salin protezler içerisinde bulunan steril tuzlu su istenilen göğüs ölçüsünü sağlamada büyük bir öneme sahiptir. Çünkü bu protez çeşidi göğüs içerisine boş bir şekilde yerleştirilir ve devamında göğüs istenilen boyuta ulaşıncaya kadar içerisi tuzlu su doldurulur.

Uzun ömürlü kullanımlar için tasarlanan salin protezler sızıntı yapabilir. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatında kullanılan salin protezler konusunda dikkatli davranmak gerekir.

Silikon Jel İçeren Protezler

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan silikon meme protezleri polimer olarak adlandırılan maddeden meydana gelir.

Kıvamlı bir yapıya sahip olduğu için göğsün doğal bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Pek çok kadın göğüs büyütme ameliyatında bu protezi kullanmayı talep eder. Yapısı itibariyle meme dokusuna en çok uyum sağlayan protez çeşididir.

Göğüs Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Göğüse doğal sonuçlar vermeyi amaçlayan meme büyütme ameliyatı geliştirilmiş yeni teknolojilerle yapılır. Yaygın bir şekilde tercih edilen göğüs büyütme operasyonu sonucunda kadınların özgüveni yerine gelir vücut hatları birbiriyle orantılı olur.

Memedeki şekilsel ve gelişimsel bozukluklar göğüs büyütme operasyonu ile hacimli ve büyük bir forma sahip olur. İşlem sonrası kişiler fiziksel görünümünden memnun bir şekilde güzel bir sonucu ulaşırlar.

Cerrahi operasyonlarda olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatında doktorun deneyimi sonucun mükemmelliği ve başarısı açısından son derece önemlidir.

Doğru yöntem ve teknikler ile tamamlanan ameliyat sonrası hastalar kısa sürede toparlanarak hedefledikleri görünümü elde ederler. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası genellikle hastalar korse kullanarak iyileşme sürecini daha rahat atlatırlar.

Meme Silikonu Nereye Konur? Kas Altımı Kas üstümü?

Hacimli göğüsler için gerçekleşen göğüs büyütme ameliyatı sırasında kullanılacak silikonlar göğüs duvarı kasının altından bulunan cebe yerleştirilir.

Atılan kesi sonucu oluşturulan boşluğa yerleştirilen akışkan kıvama sahip silikon sayesinde doğal bir görünüm elde edilir. Göğüs büyütme ameliyatı öncelikli olarak planlanır ve bu plan doğrultusunda ilerler.

Göğüs Protezi Nereden Konulacak?

Göğüs büyütme ameliyatı sırasında kullanılacak protezler iki farklı yoldan göğüs içerisine yerleştirilir. İşlem sırasında kullanılacak implant çeşidinin türü doğrultusunda kesi atılır.

Eğer tuzlu su içerikli protez kullanılacaksa kas dokusu alt kısmı tercih edilir. Göğüs büyütme ameliyatı kişiye öznel planlandığı için kişinin beklentisi ve ihtiyaçları her zaman göz önünde bulundurur.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları Nelerdir?

Estetik operasyonlarda hazırlık son derece önemlidir. Göğüs büyütme ameliyatı öncesi hastalar bu ameliyatın kendileri için uygun olup olmadığını öğrenmeleri gerekir. Ameliyatın gerçekleşebilmesi için hastanın sağlık koşullarının işleme elverişli olması gerekir.

Hazırlık aşamasında hastanın her türlü tahlil ve tetkiki yapılır, meme görüntüleri alınır. Ardından kullanılacak implantın boyutu ve şekli belirlenir.

Operasyon sırasında hasta genel anestezi ile uyutulacağından dolayı ağrı ve acı hissetme ihtimali ortadan kalkar.

Meme Büyütme Fiyatları 2022

Estetik operasyonlar kişiye özel planlandığı için fiyatlarda kişinin ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda şekillenir.

Plastik cerrahlar tarafından yapılan göğüs büyütme estetiği kadınları hayallerindeki göğüs ölçülerine kavuşturur. Dolayısıyla işleme başvuracak hastaların fiyatlar hakkında fikir sahibi olması sağlıklı olacaktır. Güncellenen göğüs büyütme fiyatları bazı kriterler doğrultusunda yeniden şekillenerek ilgili hastalara duyurulur.

2022 yılı itibari ile meme büyütme fiyatları kullanılacak implant çeşidine ve büyüklüğüne bağlı olarak belirlenir. Meme büyütme fiyatları 2022 yılı üzerinde belirleyici bir diğer kriter de tercih edilen hastane, hastanenin sunduğu hizmetler ve doktorun deneyimi gelir. Meme Büyütme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp