Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Orta Yüz Germe

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile orta yüz dolgusu hakkında konuştuk.

Orta yüz germe alt göz kapak ve yanakların volumetrik yaşlanma görünümünü iyileştirmeye yönelik bir cerrahi girişimdir. İnsanlar yaşlandıkça yüzün deri, adeleleri ve bağları gevşer, elastikiyetlerini kaybederler ve küçülebilirler.

Yüz germe yaşlanmayı önleyici bir işlem değildir. Yüz germe işlemi gevşeyen dokuların sıkılaştırılması ve sarkan dokuların orijinal yerlerine taşınabilme ve volumunu restore etme çabasını içerir.”

Yaşın ilerlemesi ile veya genetik olarak bazı durumlarda yanaklar sarkmış kaşlar düşük ise veya göz kapağı düşüklüğü gb durumlarda orta yüz germe operasyonları uygulanır. Burada amaç yüzü sıkılaştırarak daha genç daha dinamik görünmektir.

Boyun germe ameliyatlarına benzeyen bir teknik de uygulanabilmektedir. Yüzümüzü dolgunlaştıran ve yanaklarımıza pembelik katan yağ baloncukları vardır. Nitekim yaş ilerledikçe bu yağ baloncukları sönerek yerini sarkmalara pembelikler ise zamanla solarak mat sar renklere dönüşür.

Yüz germe ameliyatları da bu ilerlemelerin önüne geçmek için yapılır. Bununla birlikte yüze uygulanan herhangi bir estetik müdahale bir diğeri ile ayrı tutulmamalıdır. Yüz germe ameliyatları ile orta yüz germe ameliyatları da birbirinden ayrı düşünülmemelidir.

Orta yüz germe işlemi yüzün orta kısmına birde üst dudak çevresine uygulanır. Buda elmacık kemiği yanaklar çene altı ve çene üstü, üst dudağın kenarları gibi yüzün orta kısımlarına uygulanır. Uygulanan bölgeler sıkılaşarak daha genç daha parlak ve sıkı bir görünüm kazanmış olur.

Opr. Dr. Arif Eroğlu orta yüz dolgusu için belirtileri anlattı.

Aşağıdaki hususlar sizde görülüyor ise bu işlemi düşünebilirsiniz: Bu belirtiler genelde yüz germe için bir sebep olarak görülse de genç kişilerde sadece orta yüze yapılacak bir işlem ile bu belirtilerin çoğunu iyileştirmek mümkün olabilir.

  • Orta yüz sarkması
  • Alt göz kapak altında derin çizgilenme
  • Burun kenarında ağız kenarına uzanan derin çizgilenme
  • Çene kenarı yanak altında yuvarlaklaşma,
  • Yüzde dokuların katlanmış görüntüsü
  • Çene altı ve boyunda sarkma, kalınlaşma, katlanmaların belirmesi

Orta Yüz Germe Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Yüzümüz bizler için çok önemlidir. Duygularımızı yüz hatlarımız ve mimiklerimiz çok açık bir şekilde ortaya çıkarır. Görünüşümüz ve yaşımızı da en çok yüzümüz gösterir bu yüzden son zamanlarda estetik uygulamalara olan ilgi oldukça fazladır.

Orta yüz germe işlemi de bu işlemlerden biridir. Peki işlem gerçekleştirildikten sonra nelere dikkat edilmelidir? Yapılan sıkılaştırma işlemi etkisini bir hafta içinde gösterecektir.

Bu süreçte makyaj yapmamaya özen gösterin güneşe çıkmayın çıkacaksanız da en az 30 faktörlü bir güneş kremi kullanın ameliyattan bir ay sonrasına kadar da sigara ve alkolden uzak durun bununla birlikte saç ve kaş boyama işlemlerini kesinlikle bir aya kadar da yapmayın.

Aksi taktirde enfeksiyon riski oluşabilir buda istenilen sonucu alamamamızı sağlayabilir. Bu işlemin etkisi 6 ay kadar sürebilir. yüz germe işleminden sonra saçlarını toplarken yavaş ve yumuşak hareketler yapmaya özen gösterin.

İşlemlerden sonra bölgenin hijyenine dikkat ediniz. Düzenli olarak da doktor kontrollerinize gidiniz aksatmamaya da özen gösteriniz.

Orta Yüz Germe Fiyatları 2022

Orta Yüz Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp