Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği; Güzellik kavramı kişiden kişiye değişen göreceli bir durumdur. Vücut şekillendirmenin her geçen gün önem kazandığı günümüzde geçmişe göre çok farklı estetik ameliyatlar tercih edilir hale gelmektedir. Bu doğrultuda kadınlar tarafından sık tercih edilen estetik operasyonlardan biri popo estetiği ameliyatıdır.

Operasyon sırasında popo kaldırma düzeltme ve germe işlemleri aynı anda uygulanır. Böylece hayal edilen şekilli ve yuvarlak bir popo görünümü elde edilir.

Popo ameliyatı sırasında öncelikle kullanılacak yöntem ve tekniğe karar verilir ardından genel anestezi ile hasta uyutulur.

Ameliyat 2-3 saat içerisinde tamamlanır. Vücudun şekillenmesi bakımından kalça estetiği ile vücut hatları belirginleşir ve popoda görülen deformasyonlar kaybolur.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Estetik cerrahide yaşanan teknolojik gelişmeler ve ortaya çıkan güzel sonuçlar insanların bu tür operasyonlara yönelmesine imkan tanıyor. Bu nedenle vücut hatlarından memnun olmayan kadınlar güzel bir görüntü sağlamak ve yeniden şekillendirme için popo estetiği tercih etmektedir.

Kilo alıp verme ve yaşlanma ile birlikte vücudun esnek yapısını kaybetmesi popo bölgesinde sarkmaya ve düzleşmeye neden olur Genetik faktörler de popoda şekilsel bozukluğa neden olabilir.

Özellikle vücut hatlarının birbiriyle orantısız olması ve poponun belirsiz bir ölçüye sahip olması estetik açıdan kötü bir görüntü verir. Bu durum kadınlarda özgüven eksikliğine neden olur.

Kalça yapısından memnun olmayan düz popoya sahip kadınlar için hayal ettikleri gibi vücut hatları ile uyumlu , hacimli , yuvarlak ve kalkık popo  görünümüne kavuşmanın etkili yolu popo estetiği ameliyatıdır.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Plastik cerrahlar tarafından yapılan popo estetiği operasyonu sonrasında popo kalkık ve şekilli bir yapıya sahip olur. Doktor seçimi kritiktir. Doktorun deneyimi ve doğru cerrahi müdahaleler kişiyi istediği sonuca götürür.

Günümüzde kalça estetiğinde kullanılan farklı ameliyat yöntemleri bulunur.

Gevşemiş ve kendini bırakmış, hacmi kaybolmuş; düzleşmiş olan popo, lateral thigh lift denen ameliyatta hem belden hem de basenin üst kısmından deri çıkartılır. Sonrasında her alttaki kesi güçlü dikişlerle yukarı doğru kaldırılarak dikilir.

Böylelikle popo yukarı kalkar ve belirgin bir yapıya kavuşur. Fakat bu işlemin en önemli özelliği deri çıkartılarak askılama yapılmasıdır ve doğal olarak karın germedeki gibi uzun ameliyat izlerinin kaçınılmaz olmasıdır.

Kalça estetiğinde kullanılan bir diğer önemli teknik ise silikon protezlerdir. Hasta genel anestezi ile uyutulur ve popo arasına yapılan kesi içerisinden ilerleyerek her iki popoda da kas lifleri arasına yerleştirilen silikonun yerleştirilmesi için cep olarak adlandırılan boşluk oluşturulur.

Sonrasında kas içine silikonlar yerleştirilir ve en son aşamada ise kesi dikiş ile kapatılır. Popo için tasarlanan silikonlar sert bir özelliğe sahip olduğu için oturup kalkma eylemleri sırasında hastaya biraz zorluk çıkarabilir.

Popo estetiği ameliyatı sırasında hastanın isteği doğrultusunda kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu da kullanılabilir. Özellikle Liposuction işlemi sırasında kişiden alınan fazla yağ dokusu popo üzerine ve poponun yanlarındaki boşluklara transfer edilir. Kalça estetiği için kullanılan yağ enjeksiyonu doğal bir görüntü vermesi açısından avantajlıdır.

Popoyu mevcut durumundan daha hoş bir görüntüye taşımak amacıyla kullanılan sentetik dolgu malzemeleri istenilen estetik görüntüyü sağlayabilirse de çok sık istenmeyen yan etkiye yol açmaları ve yer değiştirmeleri nedeniyle güvenli bir seçenek değildir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vücut estetiğinde önemli bir yere sahip olan popo ; yapılan estetik müdahaleler sonucu şekilli ve kıvrımlı bir hale gelir.

Kalça estetiği öncesinde uzman doktordan gerekli her türlü bilginin alınması gerekir. Hasta ameliyatla ilgili merak ettiği tüm soruları doktora yönelterek yaşadığı merakı giderebilir. Aynı şekilde kalça estetiği ile beklentilerini dile getirerek talebini doğru bir şekilde dile getirir.

Popo estetiği öncesinde uzman hekimin hastanın sağlık durumu ile ilgili gerekli her türlü bilgiye sahip olması gerekir. Bu doğrultuda yapılabilecek tüm tahlil ve tetkikler yapılmalıdır.

Ameliyat öncesi hastanın kullandığı bazı ürünler ve ilaçlar bırakılmalıdır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kanamaya neden olacağından dolayı ameliyattan 7 gün önce bırakılmalıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Popo estetiği sonrasında iyileşme süreci tamamen kişiye bağlıdır. Kaliteli bir uyku ve dinlenme hastanın kısa sürede toparlanmasına yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrası hafif yürüyüşler dışında herhangi bir iş yapılmamalıdır.

Kalça Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Genel anestezi ile yapılan kalça estetiği sonrası hastalar bir gece hastanede bekletilir. Ardından taburcu olan hastaya özel korse kullanması önerilir.

Korse hem popo bölgesinin toparlanmasını hızlandırır hem de şekillendirir. Ameliyat sonrası morluk ve ödem görülebilir bunlar zamanla azalacaktır. İyileşme sürecinde ağır iş ve egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Kalça Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Cerrahi bir işlem olan popo estetiği ameliyatı süresi kullanılacak yöntem ve tekniğe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Silikon ve protezlerin popo içerisine yerleştirilmesi 2-3 saati alabilir.

Popo kaldırma ameliyatı ise 2-2,5 buçuk saat içerisinde yapılır. Ayrıca ameliyatın süresini belirleyen bir diğer önemli etken ise kalça estetiği ameliyatı içerisinde uygulanacak kaldırma, germe işlemleri de ameliyatın süresini uzatır.

Kalça Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Popo estetiği ameliyatı sırasında genel anestezi kullanıldığı için hastalar ameliyat sırasında uyku halinde olurlar.

İşlem sonrası hissedilen ağrı ve sızı hastanın ağrı eşiğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Çünkü bazı hastalar ağrıya karşı dayanıklı olurken bazıları daha hassas davranabilir. Dolayısıyla bu süreçte ağrı kesici kullanılır.

Popo estetiği Ameliyatı Sonrası Ameliyat izi Kalır Mı?

Doktorun deneyimi ameliyat sonrası kalacak olan iz üzerinde etkilidir.

Popo estetiği sonrası genelde kendiliğinden eriyebilen dikiş kullanıldığı için dikişler kendiliğinden yok olurlar. Hafif dikiş izi görülse de bu izler zamanla kaybolacaktır.

Popo Estetiği Fiyatları 2022

Kalça estetiği yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle estetik fiyatları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü estetik operasyonların birçoğu güzellik amacıyla yapıldığı için ameliyatların ücreti SGK tarafından karşılanmaz.

Dolayısıyla estetik operasyonlarda kişinin özel olarak bir bütçe ayırması gerekir. Popo estetiği fiyatları 2022 her yıl güncellendi gibi 2022 yılı içinde yeniden güncellenmiştir.

Fiyatların belirlenmesinde tercih edilen klinik, doktorun deneyimi, ameliyat sırasında kullanılacak malzemenin niteliği ve tekniği, hastanın beklentisi belirleyici olur. Ayrıca popo estetiği ameliyatı kişiye özel planlanır ve bu doğrultuda bir yol haritası çıkarılır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arif Eroğlu
× Whatsapp