Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Post Bariatrik Cerrahi

young woman with eating disorder using tape measure

Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Post bariatrik cerrahi ameliyatı,bariatrik cerrahi sonrası kişinin deformasyona uğramış olan bölgelerini şekillendirme ameliyatıdır.

Klasik toparlama ameliyatlarına göre boşalmış olan deri miktarı fazla olduğundan vücuttan çıkarılacak deri miktarı da daha fazladır. Özellikle karın, göğüsler,iç bacaklar, kollar toparlanmaya ihtiyaç duyulan bölgelerin başında gelir.” dedi.

Post Bariatrik Cerrahi İşlemi Nedir?

Hareketsiz bir yaşam süren insanların giderek artması sonucunda özellikle genç nesil içerisinde fazla kilo alımını ve obezite riskini artırmıştır.

Post Bariatrik cerrahi işlemi nedir diye baktığımız zaman kişinin vücut kitle indeksinin 40 ya da alınan aşırı kilolar sebebi ile şeker ya da çeşitli sağlık problemleri ile yaşamakta olan ve vücut kitle indeksi 35 olan kişilerde genel cerrahi uzmanı tarafından mide organına çeşitli yöntemler ile yapılan cerrahi işleme verilen isimdir.

Bu işlemler genel olarak tüp mide ameliyatı, gastrik bypass ameliyatları gibi işlemlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken sonuç hastanın diğer zayıflama yöntemlerini denemiş ve herhangi bir sonuç almamış olması gerekmektedir.

Opr. Dr. Arif Eroğlu ile Post Bariatrik cerrahi ameliyat süreci hakkında konuştuk.

Post Bariatrik cerrahi ameliyatı işlemi kişinin deformasyona uğramış olan bölgelerinin yeniden şekillendirme ameliyatı işlemidir. Klasik olarak yapılan toparlama ameliyatlarına göre boşalmış olan deri miktarı fazla olduğundan ötürü çıkarılacak olan deri miktarının da fazla olduğunu görmekteyiz.

Özellikle insan vücudu içerisinde olan karın, göğüs, iç bacak ve kollar toparlanmaya en fazla ihtiyaç duyan bölgelerin başında gelmektedirler.

Post Bariatrik cerrahi ameliyatları içerisinde deformasyonların yoğunluğuna bağlı olarak farklı teknikler uygulanabilmektedir. Örneğin göğüsler içerisinde bulunan grandüler tabakanın çoğu zaman tamamen ortadan kaybolması halinde hem deriyi toparlamak hem de kas altına impalant yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Sonrası

Post Bariatrik cerrahi ameliyatının sonunda hasta artık zorlu bir sürecin sonuna gelmiş ciddi sabır ve özveri hali içerisine girmiş demektir. Demek gerekirse hasta artık yüzmüş yüzmüş işlemin kuyruğuna gelmiş demektir.

Bariatrik mide ameliyatı işleminden geçmiş olan bir hastanın tam olarak vücudunun şekillenmesi sadece post bariatrik cerrahi işlemi sonucunda istenilen hedefe ulaşılacaktır. İşlem uygulanan hasta anestezi altında cerrahi işlemlerden geçmektedir.

Bu hastalar genel olarak hastanelerde 2 gün yatmaktadırlar. Birden fazla bölgeden işlem görmüş olan hastalar ki çoğu zaman birden fazla bölgeden ameliyat işlemi gerçekleştiririz. Bu hastaların iyileşme süreçleri ve yara izleri yakın bir şekilde takip edilmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Fiyatları 2022

Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu