Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı; Estetik burun ameliyatlarının %7-10’nunda istenmeyen bazı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu operasyonların ardından ikinci bir revizyon ameliyatı kaçınılmaz hale gelebiliyor.

Revizyon ameliyatlarında şekil bozukluğunun yanı sıra burundaki estetik ve fonksiyonel sorunlar da düzeltilebiliyor. Ancak revizyon ameliyatı için ilk ameliyattan en az 9 ay, hatta mümkünse 1 yıl geçmesi gerekiyor. Opr. Dr. Arif Eroğlu, burun estetiği ve revizyon ameliyatlarıyla ilgili bilgi verdi.

Çeşitli nedenlerden dolayı daha önce yapılan ancak başarılı sonuçlar elde edilemeyen burun ameliyatlarının yeniden yapılması durumuna revizyon burun ameliyatı denilmektedir.

Genellikle revizyon burun ameliyatları;

  • Burun estetiğinde hedeflenen sonuçlara ulaşılamadığında
  • Başarısız bir burun ameliyatının sonuçlarını düzeltmek maksadıyla
  • Daha önce yapılan burun estetiği ameliyatından estetik açıdan istenilen sonucun alınmadığı ve memnun olunmayan durumlarda gerçekleştirilir.

Revizyon Burun Ameliyatı Neden Yapılır?

Burun ameliyatlarının ortalama olarak %5 ve 10’u gibi rakamlarda ikinci bir düzeltme ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı ameliyatlarda burun kıkırdak yapılarında aşırı çıkarım yapılması sonucu, burun desteği tamamen bitebiliyor ve burun ucunun düşmesi veya çökmesi gibi nedenlere sebep oluyor. Revizyon burun ameliyatlarında en sık karşılaşılan nedenler;

  • Burunda eğrilik
  • Burunun tam olarak düzeltilememesi
  • Burun ucu ve kanatlarında meydana gelen asimetri,
  • Aşırı kalkık burun
  • Aşırı oyulmuş burun sırtı gibi nedenlerdir.

Revizyon Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatın süresi aslında birinci olunan ameliyatın nende olduğu kusurlara göre değişkenlik göstermektedir. Ancak yine de ortalama olarak bir buçuk ve üç buçuk saat arasında değişiklik gösterir. Burun ameliyatları günümüzde genel anestezi ile yapılmaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatları Kaça Ayrılır?

Revizyon burun ameliyatlarını genel olarak ikiye ayırabiliriz:

  • Bazıları 15-20 dakika süren, küçük müdahaleler ile problemlerin ortadan kaldırıldığı minör ameliyatlardır.
  • 5-6 saat sürebilen, kulak ya da kaburgadan alınan ekstra kıkırdaklarla burnun yeniden şekillendirildiği majör ameliyatladır.

Revizyon Burun Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Nedir?

Opr. Dr. Arif Eroğlu iyileşme süresi hakkında bilgi verdi.

İlk burun ameliyatını gerçekleştirmiş olan hastalar elde ettikleri sonuçtan memnun olmasalar bile sabırla en az 6-12 aylık iyileşme sürecini beklemelidirler. İyileşme sürecinden sonra ortaya çıkacak olan sonuç halen hastanın mutsuz olmasını sağlıyorsa revizyon burun ameliyatı yöntemine başvurulabilir.

Ama elbette bu kararı verirken hastaların çok büyük bir kısmı büyük bir tedirginlik içerisindedir. Hem ameliyat korkusu hem de yeniden ve bu sefer daha kötü bir estetik sonuçla karşılaşma kaygısı ağır basabilir. Dolayısıyla bu kararı alırken alanında uzman, hastası ile sağlıklı bir iletişim kurabilen, revizyon burun estetiği konusunda deneyimli hekimler tercih edilmelidir.

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları 2022

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp