Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Silikon Meme İmplantı

woman client touch silicone implant breast augmentation body change

Silikon Meme İmplantı; Yeni nesil silikon meme implantları yaklaşık 13 – 15 yıl kadar bir süredir kullanılmaktadır. Bu yöntem meme estetiğinde bayanların en sık başvurduğu yöntem olmakla birlikte daha çok ergenlikte meme gelişimi tamamlanmamış yada hiç olmamış kişiler veya kanser gibi hastalıklardan dolayı göğsünü kaybetmiş kişilerde yeniden bir göğüs tasarımı için yapılır.

bu yöntem de uzmanlar tarafından gerçekleşir. Plastik cerrahları bu operasyonlarda hastanın isteklerine daha çok önem verir kişinin anatomik yapısına uygun olarak istediği boyutta silikon meme implantı taptırabilmektedir. Burada amaç kişinin kendini daha sağlıklı daha dinç ve psikolojik olarak da tam hissetmesini sağlamaktır.

estetik açıdan da hiç bir sorun yaşamayacağınız bu yöntemi tercih ederken siz uygun olup olmadığına dair bir uzmandan yardım alınız. bu tür ameliyatlar tamamen estetik amaçlı olduğu için hayati bir riski olmadığını söyleyebiliriz.

Silikon Meme İmplantından Sonra Karşılaşabileceğiniz Sorunlar:

Meme büyütme ve şekillendirmek amacıyla silikon meme implantları kullanılır çipli meme protezi de denilen bu ürünlerin hangi firma tarafından hangi tarihte nasıl üretildiği araştırılmalı hatta hasta bunları bir kenara not etmelidir.

FDA onaylı ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. bu implantlar vücuda dışarıdan alındığı için vücuda uyumu sağlamasında sorunlar oluşabilir olması gerekenden çok daha büyük bir protez takıldığında hem iyileşme süreci hem de vücut bütünlüğünün sağlanmasında sorunlar yaşanabilir.

Bu sorunlardan bazıları enfeksiyon ve kanamadır. Silikon meme implantı işleminde hijyen çok önemlidir. eğer gerekli özen gösterilmediğinde enfeksiyon gelişebilir ve buda iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

Silikon Meme İmplantından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:

bu tür ameliyatlarda dışarıdan bir madde içeri alındığı ve vücut bütünlüğüne katıldığı için bu iyileşme süreci de olduğundan uzu sürebilmektedir. Ameliyattan sonra hijyen çok önemlidir. Pansumanlarınızı düzenli ve temiz bir şekilde yapmalısınız.

Ameliyattan sonra özel bir korse takmalısınız. göğsünüzün üstüne yatmamaya özen gösteriniz. Ağır aktivitelerden uzak durunuz. egzersiz yapıyorsanız 1 aya kadar uzak durmanızda fayda var 3 ay kadar sigara ve alkolden uzak durunuz. Doktor kontrollerinize düzenli olarak gidiniz aksatmamaya özen gösteriniz.

Silikon Meme İmplantı Fiyatları 2022

Silikon Meme İmplantı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu