Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Spor ve Diyet 3D Lazer Lipoliz Alternatifi midir ?

Spor ve diyet 3D Lazer Lipoliz alternatifi midir ?

Spor ve diyetin vücut şekillendirmede yeri yoktur. Diyet ile genelden kilo verilir ve şekil oran olarak değişmeden incelir. Kilo alınca da durum daha dramatik olur ve oran gitgide bozulur. Elma tipli insanlar bel – göbek hattından, armut tipli insanlar bacak – basen hattından kilo alırlar.

Kilo verirken ise ilk önce meme- dekolte bölgesi çöker. Bu nedenle sürekli kilo alıp vermelerde yüz ve dekolte deforme olup, memeler küçülüp  sarkarken; asıl problem teşkil eden bel, göbek, basen gibi bölgeler yağlanarak vücut proporsiyonu her geçen gün bozulmaya devam eder.

Bu tam bir kısır döngüdür. Doğru olan 3D lazer lipoliz ile şekillenip, inişli çıkışlı kilo alıp vermelerle sonuçlanan diyetlerden uzak durup, sağlıklı yaşam için doğru beslenme ilkelerini hayatımıza oturtmak ve standardımızı korumaktır.

Spor ile sadece kaslar kalınlaştırılabilir, esnetilebilir, uzatılabilir. Sporun deri dokusuna ve yağ hücrelerine etkisi yoktur. Spor yaparak yağı kasa dönüştürmek bilimsel olarak imkansızdır. Hiçbir hücre diğerine dönüşmez. Şekil değişikliği için yağ hücrelerinin sayıca azaltılması gerekir.

Vücut şeklini değiştirmek için yapılan spor bir zaman kaybından öte eziyettir. Bilinçli plates hocaları, balerinler, fitness eğitmenleri, personal trainerler bile şekil problemlerini 3D lazer lipoliz ile çözüp, sporu sağlıklı olmak ve kaslarını dinamik tutmak için yapmaktadır.

Jinekomastisi olan bir erkek, spor ile bunu gidermeye çalıştığında, göğüs kasları daha da geliştiği için daha iri memeli görünecek; göbeğindeki yağı kasa çevirme hayaliyle abdomenlerini çalıştırıp baklavalarını çıkarmaya çalışan bir erkek de  haliyle daha göbekli görünecektir.

Çünkü irileşen kaslar yağ dokusunu öne iter ve kusuru daha da belirginleştirirler. Spor yaparken kalori yakmak için yarım saatin üzerinde kalp atımını dakikada 140 ın üzerinde tutarak kardiyo yapmak gerekir.

Bu durum bel- göbek çevresi standartın üzerinde olan insanlar için ciddi bir kalp krizi riski doğurur. Düşük tempolu yürüyüşlerin yağ yakmada yeri yoktur, sadece terapidir.

Doğru olan bel-göbek çevresini 3D lazer lipoliz ile inceltip, sonra güvenli şekilde spor yapmaktır. Hiçbir diyet yada spor göbeğimizi, belimizi, basenimizi, ayak bileğimizi, kolumuzu, gıdımızı diğer bölgelerden bağımsız olarak inceltemez.

İletişim

Arif Eroğlu
× Whatsapp