Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Thermage​

Thermage nedir?

Thermage uygulaması ‘’Ameliyatsız Yüz Germe’’ olarak da tanımlanmaktadır.

Thermage yüz ovalini toparlamada en etkili cerrahi olmayan tedavi yöntemidir.

 • Thermage ameliyatsız yüz germe işlemidir.
 • Thermage çene kontürü çıkarmada FDA onaylıdır.
 • Thermage yüz germe işlemi yaparken cildi de yeniden yapılandırarak gençleştirebilir.
 • Thermage tek seanslık bir işlemdir, etkisi uzun süre kalabilir.
 • Thermage doğal yolları uyararak cilt germe etkisi yapabilir.
 • Thermage enjeksiyon ve cerrahi uygulamalarının risklerini taşımaz, gündelik hayata uzun süre ara vermeyi gerektirmeyebilir.
 • Thermage alerji riski taşımayabilir.
 • Thermage asimetri riski taşımayabilir.
 • Acısız ve ağrısız bir işlemdir.

Thermage  doktorlar tarafından uygulanması gereken FDA onaylı monopolar radyofrekans yöntemidir. Thermage, cilt altını 56 dereceye çıkararak maksimum seviyede elastin-kolajen sıkılaşması sağlarken fibroblast uyarımı yaparak yeni elastin-kolajen liflerinin oluşumunu tetikleyebilir.

Thermage, ameliyata gerek kalmadan yüzde lift etkisi yaratan, cilt kalitesini arttıran ve yaşlanmaya meydan okuyan etkili bir yüz germe işlemi olabilir. Yüzde yaşlanmaya bağlı olarak oluşan elastikiyet kayıplarına karşı savaşarak, cildin pürüzsüz, düzgün olmasını, yenilenmesini ve toparlanmasını sağlayabilir.

Thermage;

 • 5.000.000’dan fazla insana uygulanmıştır.
 • 90’dan fazla ülkede Thermage uygulaması yapılabilir.
 • 500’ün üzerinde doktor tarafından tercih edilebilir.
 • Ortalama 20 yıldır uzun süreli takip sonuçları olan özel bir uygulama olabilir.

Thermage nasıl çalışır?

Thermage cilt yüzeyine zarar vermeden cildin derin tabakalarına yüksek radyofrekans enerjisi gönderebilen özel bir teknolojiye sahiptir. Thermage’a patentlİ Therma Cool başlığı ile cilt yüzeyi soğutularak ve cilt altında sürekli ısı ölçümü yapılarak sonuç maksimuma çıkarılırken cilt yüzeyi korunabilir.

Thermage UYGULAMASI NE KADAR SÜRER?

Thermage uygulaması uygulanacak bölgelerin büyüklüğüne göre 30 dakika ile 1 saat kadar sürebilir.

Thermage NASIL ETKİ EDER?

Thermage, ameliyatsız bir şekilde cildi sıkılaştırarak yüzü geren ve gençleştiren bir yöntem olabilir. Yer çekimine ve yıpranmaya bağlı sarkma ve gevşemeleri azaltarak sağlıklı ve genç bir görüntü sağlayabilir. Thermage, cildin dermis tabakasını ısıtır ve kolajen yapımını uyararak etkili olabilir. Mevcut kolajenleri sıkılaştırır ve kopmuş kolajenleri onarır, yeni kolajen yapımını tetikleyebilir.

Thermage cildi yeniden yapılandırabilir. Cilt dokusu buna bağlı olarak nemlenir, parlar ve ışıl ışıl görünebilir. Thermage’ın cilt sıkılaştırıcı etkisiyle gözenekler sıkılaşır ve cilt dokusu ipeksi bir görünüm alabilir.

Thermage KİMLERE UYGULANABİLİR?

Thermage cildinde elastikiyet kaybı, göz altlarında dalgalanma, çene kontüründe bozulma, kaş, göz mesafesinde daralma, yanaklarda sarkma, boyunda gevşeme ve kırışıklıkları olan erkek-kadın herkese uygulanabilir. Özellikle orta yaşta ameliyatsız yüz germe için sıklıkla tercih edilen bir yöntem olabilir.

Thermage, cerrahi bir yöntem olmaması, tek seanslık bir işlem olması, ağrısız-acısız olması ve gündelik hayatı aksatmaması sebebiyle kadınların ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir ameliyatsız yüz germe işlemidir.

Thermage, diğer yöntemlere göre en büyük farkı tek seansta hedeflenen sonuca ulaşılmasıdır. Yoğun iş temposu olan, doğal görünümünü koruyarak gençleşmek isteyen, kimyasal enjeksiyonlar tercih etmeyen, alerji riskinden korkan, kendine orta yaş sonrası için yatırım yapmak isteyen, estetik bir müdahale yaptırdığını saklamak isteyenlere önerilir.

Thermage yapılan işlem ciltteki derin katmanlara inildiği için, cildin üst yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmayabilir bu nedenle kişiyi açıklama yapmak zorunda bırakmaz ve sosyal yaşamını etkilemeyebilir.

Thermage, daha önce cerrahi olarak yüz germe operasyonu ve blefaroplasti (göz kapağı operasyonu) yaptırmış kadın, erkek herkese önerilebilir. Cerrahi operasyonlar bir tür deri çıkarma işlemidir, deri kalitesini etkilemeyebilir. Thermage cilt kalitesini arttırdığı ve cildi gençleştirdiği için operasyonun etki süresini uzatabilir. Yüz ya da göz kapakları tekrar kolayca gevşeyip sarkmayabilir.

Thermage HANGİ BÖLGELERE uygulanır?

Thermage’ın en sık uygulandığı bölgeler yüz ve boyundur. Özellikle çene kontürünü çıkarmak, göz altı dalgalanmalarını düzeltmek, kaş ve göz mesafesini açmak, yanak sarkmasını gidermek, gıdıdaki gevşemeyi önlemek için tercih edilebilir.

Hiçbir kilo ya da çatlak problemi olmasa bile zamanla kadınlarda vücuttaki deri dokusu incelir, buruşur ve elastikiyetini yitirebilir. Bu durumda gerginliği sağlamak ve karın, kol ve bacak içlerindeki cilt dokusunu gençleştirmek için etkili bir yöntem olabilir.

Thermage, vücutta karın, kol ve bacak içindeki elastikiyet kaybı için uygulanabilir. Kol ve bacak içindeki dokuyu sıkılaştırır ve gevşekliği giderebilir. Thermage uygulaması hafif bir kızarıklık ve ödem dışında herhangi bir yan etkisi olmayan bir işlem olabilir.

Thermage’IN ETKİSİ ne zaman görülür?

Thermage etkisi uygulama sonrası hemen başlayabilir, 6 ay boyunca artarak devam edebilir. Her geçen gün cilt biraz daha gerilebilir. Nihai sonuç 6 ay sonra ortaya çıkabilir.

Thermage YAZ DÖNEMİ UYGULANABİLİR Mİ?

Thermage, tüm cilt tiplerinde 4 mevsim uygulanabilmektedir. Thermage ablativ (soyucu) bir yöntem değildir. Hedef dokusu cilt altıdır. Cilt yüzeyine zarar vermediği için yaz döneminde bile uygulanabilir.

Sonuç;

 • Gergin ve yenilenmiş yüz olabilir .
 • Gençleşmiş ve sıkılaşmış bir cilt olabilir.
 • Ciltte nem miktarında artış ile ipeksi bir his olabilir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp