Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Thulium Lazer

Thulium Lazer Leke Tedavisi

Thulium Lazer en güncel lazer teknolojilerinden birisi olabilir. 1927nm dalga boyuna sahip mikrofraksiyonel bir lazerdir. Thulium Lazer melanositleri hedef aldığı için etkisi uzun sürebilir. Yeniden bir leke oluşumu için etkin bir koruyucu olabilir.

Thulium Lazer, pigmentleri tedavi ederken cilt gençleştirici etkisinden dolayı dünyada ve magazin basınında ‘Baby Face’ diye bilinir. Hollywood ünlülerinin her ay yaptırmasının sebebi ciltlerindeki saydamlığı ve aydınlığı korumak içindir.

Thulium Lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi doktorlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlem olabilir.

Thulium Lazer Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Thulium Lazer, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen; özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları şeklinde oluşan lekelenmelerde sıklıkla kullanılabilir.

Melazma tedavisinde kullanılan en etkin lazer sistemi THULIUM LAZER’dir. Melazma genetik bozukluğa bağlı ciltteki alaca bulaca lekelerdir. Bu lekeler sadece genetik bozukluğa bağlı değil stres, güneş ani hava değişikliği ve ruhsal durumdan da etkilenir.

Melazma tedavisi yaptıranlar Thulium Lazer ile lekeler tamamen geçmiş olsa bile lekelerin tekrar geri dönme ihtimaline karşı her zaman hazırlıklı olmalıdır. Melazma hastaları ömür boyu ciltlerini korumalıdır.

Özellikle leke tedavisinde kullanılan Thulium Lazer lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil ince kırışıklıkların silinmesi, cildin sıkılaşması ve nemlenmesi, yeni elastin-kolajen üretimi, gözeneklerin daralması, cildin canlanıp parlaması gibi etkileri de vardır. Thulium Lazer cilt kalitesini arttırır, cildi yeniden yapılandırarak gençleştirir.

Thulium Lazerin Çalışma Prensibi Nedir?

Uygulama sırasında üst deri ve üst- alt deri arasındaki birleşim tabakasına etki edebilir. Melanin üreten melanositleri hedefleyerek bu hücreleri patlatabilir ve lekeli bölgelerde mikro hasarlanmalar yapabilir.

Derinin kendini tamir etme prensiplerine dayanan bir çalışma sistemine sahip olabilir. Tamir mekanizmalarının uyarımıyla elastin-kolajen üretimi başlatarak cildi sıkılaştırabilir ve bebeksi bir cilt oluşturabilir.

Thulium Lazer Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Thulium Lazer uygulaması sonrasında ciltte hafif pembeleşme ve ödem oluşabilir. Bu cilt rengi ve ödem tamamen geçici olabilir. Thulium Lazer sonrası cildi nemlendirici krem ve güneş koruyucu kremlerle desteklemek gerekli olabilir.

Thulium Lazer Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

  • Lekelerin rengini açabilir.
  • Yüzeysel melazmaların renginin açılması olabilir.
  • Kırışıklıkları azaltma olabilir.
  • Yaşlanmayı geciktirme olabilir.
  • Cildi parlatma olabilir.
  • Cildi beyazlatma olabilir.
  • Pigmentlerde azaltma olabilir.
  • Cilt gevşekliğinin düzeltilmesi olabilir.

Thulium Lazerin Avantajları Nelerdir?

Thulium Lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise yan etki riskinin az olması, uygulamasının pratik olması ve  az sayıda seans gerektirmesi şeklinde sıralanabilir.

Kliniğimizde Thulium Lazer tedavisi tek seans olarak uygulanabilir.

Thulium Lazerin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Thulium Lazer çok kısa sürede iyileşme sağlayabilir. Tedavinin etkisi bir hafta içerisinde görülmeye başlayabilir. Tam etki ise 3 hafta içerisinde ortaya çıkabilir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp