Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Ultrasonik Rinoplasti

doctor otorhinolaryngologist checking nose with otoscope patient hospital nasal congestion sinusitis allergy concept

Opr. Dr. Arif Eroğlu, burun estetiği ameliyatlarında kullanılan ‘Ultrasonik Rinopilasti’ yöntemiyle operasyon sonrası morluk, ağrı ve şişlik şikayetlerinin en aza indiğini belirtti.

Ultrasonik Rinoplasti Nedir?

Ultrasonik Rinoplasti; Günümüzde sosyal medya da beğenilme isteği dış çevre faktörleri ve aşırı fotoğraf düşkünlüğünden dolayı estetik operasyonlara olan ilgi de artmıştır. Lise bittikten sonra tek amacı burun estetiği olan bir nesil yetişmektedir.

Bununla birlikte bu operasyonlara olan ilgiden dolayı Avrupa standartlarında en ağrısız ve lokal ameliyatlardan çok daha risksiz bir yöntem olan ultrasonik rinoplasti gelişmiştir. Bu yeni yöntem kısa sürede burun estetiğinde en çok tercih edilen yöntem olmuştur.

Bu yöntemi Türkiye’de ilk defa kullanan cerrah Op. Dr. Emre İlhan olmuştur. Bu yöntem normal estetik ameliyatlarda burun kemiğini kırmak için kullanılan çekiç, keski ve motor kullanılmadan ultrasonik ışıklarla hastanın yüzü ile birleşen damarlardan hiçbirine zarar vermeden ince bir şekilde burun kemiğinin şekillendirilmesidir.

Bu şekilde hasta da morluk ve şişlik oluşmadığı gibi sadece hafifi bir sarama oluşur. bu da kişinin normal hayatına çok daha hızlı devam etmesini sağlamıştır. Bu şekilde yapılan hassas kesiler ile çok daha doğal  bir görünüm kazanılmıştır. Ultrasonik rinoplastinin avantajlarını aşağıya sıraladık.

Ultrasonik Rinoplastinin Avantajları

  • Çekiç, keski, motor gibi aletler kullanılmadığı için istenmeyen kırıklar yaşanmaz ve bu şekilde iyileşme süreci çok daha kısa sürer.
  • İstenmeyen kırıkları oluşmadığı ve çok hassas bir şekilde burun kemiği şekillendirildiği için ameliyat sonrası şişlik ve morarma en aza indiriliyor. Sadece gözaltında hafif bir sararma oluşabilir.
  • Daha çok kemiklerin kırılmadan törpülenerek yapılan bir ameliyat şekli olduğu için ameliyattan sonra ağrı da en aza iniyor. Hatta bu yöntemi tercih edenlerin çoğunluğu bu yöntemi ağrısız buldu.
  • Bu yöntem kullanılarak daha zarif bir burun, daha güzel burun sırtı ve burun ucu elde edilmiş olur.
  • Çok hassas ve düz kesimler yapıldığı için burun ile yüz arasında oluşan basamak gibi kötü görüntü oluşmamaktadır.
  • Bu yöntem kullanılarak çok daha doğal bir görünüm sağlanabiliyor. Bununla birlikte iyileşme sürecinin en kısa olduğu ve hastanın sosyal hayatına en kısa sürede devam edebildiği yöntemdir.

Burun estetiği operasyonlarında uyguladıkları eski yöntemde çekiç, keski, testere ve törpü kullanıldığını ifade eden Opr. Dr. Arif Eroğlu, “Bu yöntemde fiziksel güç uygulanıyordu ve kontrol dışı kemik kesisi yapma olasılığı vardı. Ultrasonik Rinoplasti yönetimi daha kontrollü ve milimetrik kemik kesisi yapmamızı sağlıyor.

Ve burun estetiği ameliyatı sonuçları daha başarılı oluyor. Ultrasonik Rinoplasti ameliyatlarında ise ses dalgalarıyla çalışan cihazlar kullanılıyor. Bu cihazlar sayesinde burunda istediğiniz yerden, milimetrik kesiler yapabiliyorsunuz. Bu yöntem sayesinde kılcal damarlar ve yumuşak dokunun zarar görmesi de engellenmiş oluyor.” diye belirtti.

Ultrasonik Rinoplasti Fiyatları 2022

Ultrasonik Rinoplasti Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu