Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Uyluk Germe (Thigh Lift)

Uyluk Germe Kimlere Uygulanır ?

Uyluk Germe; Hamilelik, yaşlanma, ani veya aşırı kilo değişikleri veya aşırı güneşlenme deriyi inceltir, elastik lifleri ve kolajen lifleri hasarlar, deride çatlaklar oluşturur. Sonuçta derideki hasarlanma gevşemeye ve zaman içinde sarkmaya dönüşür. Hastalar derideki sallanmadan, katlantılardan ve  yürürken bacak içlerinin birbirine sürtünmesinden rahatsız olurlar.

Uyluk Germe Nasıl yapılır ?

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Genellikle 3-4 saat sürer.

Sadece deri fazlalığı var ama yağ fazlalığı yoksa o zaman sadece fazla deri çıkartılır. Ama hem yağ hem deri fazlalığı varsa önce Uyluk içindeki sarkmış yağ dokusu vaserlipo ile  sıvılaştırılarak çekilir ve sonrasında fazlalık deri çıkarılır.

Kesi izi genellikle kasık bölgesi ve popoaltı çizgisine saklanır ve zamanla belirginliği azalır. Ancak deri fazlalığı sadece uyluk içi ile sınırlı değil de diz içine kadar uzanıyorsa kasığa yapılan kesi yeterli olmaz uyluk içinde de dikey kesi yapmak gerekir ve iz daha görünür olur.

Uyluk germe , 3D lazerlipoliz seçimi ?

Hastalarda iki değerlendirme kriterimiz vardır. Biri bacak (uyluk) bölgesindeki deri fazlalığının ve katlantının miktarı diğeri ise yağ fazlalığının bulunup bulunmamasıdır.

Uyluk iç ve önündeki deride hafif dereceli bir gevşeme ve yağlanma şikayeti varsa 3D Lazerlipoliz ile toparlanma sağlanabilir; elbette bu durumda iz kalmayacaktır. Bazen çok az çatlağı olan hem yağ fazlalığı hem de ileri derecede gevşek uyluk derisi olan hastada 3D lazerlipoliz sonrası hastayı memnun edecek şekilde deri toparlayabilmektedir.

3D lazerlipoliz uygulaması sırasında alınan yağlar kalçayı desteklemek yada boşlukları doldurup kontürü düzeltmek amacıyla kullanılabilmektedir. 3D lazerlipoliz sonrası hastanın uyluk derisi istenilen kadar sıkılaşmamış ise 4 ay geçtikten sonra germe operasyonu yapılabilir. Uyluk germe hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Uyluk Germe Sonrası

Kesinin iyileşmesi 10 gün kadar zaman alır. Ameliyat sonrası ağrı problemi çok fazla olmaz. Ancak hasta çok fazla hareket ederse veya deriyi gerici hareketler yaparsa yara iyileşme problemi ve ağrı olabilir. 3 hafta kadar korse kullanılması önerilir.

Uyluk germe ameliyatları sonrası hasta dikişleri gerecek kadar hareket ederse dikiş açılması ve iyileşme problemi yaşayabilir. Korseyi kullanmaz ise veya çok gevşek korse kullanırsa ciltaltında sıvı birikimi (seroma), kan birikimi (hematom) görülebilir. Hijyene uyulmaz ise enfeksiyon görülebilir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp