Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Vampire Facelift

Vampire facelift

Vampire Facelift, doğal görünümünü korurken kendi hücreleriyle yenilenmek isteyen cerrahi olmayan, popüler bir medikal estetik uygulamasıdır. Vampire Facelift, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit büyüme faktörlerinin konsantre olarak kullanıldığı cilt gençleştirme ve lifting yöntemidir.

Trombosit büyüme faktörleri kapalı sistem sensörlü özel bir santrifüj ile ayrılır (MAGELLAN).

Kan, basitçe bir tanımlamayla; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, plateletler (trombositler) ve plazma olarak adlandırılan sıvı kısımdan oluşur. Plateletler bunların içinde iyileşme fonksiyonunu sağlayan özelleşmiş kısımdır.

Sıradan bir 8-10 cc kan santrifüj edildiğinde trombosit büyüme faktörleri için ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken vampire facelift platelet sayısı 6-8 milyondur. Diğer uygulamalarda en fazla 4-6 kat platelet varken Vampire Facelift de bu oran çok daha yüksektir. Vampire Facelift, içerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler hesaplandığında tedavi edici ve yenileyici etkisi klasik etkilerin çok üzerindedir.

Vampire facelift’in etkileri nelerdir?

Vampire Facelift, deri, kas ve kemikleri aynı anda yenileyen bir cilt gençleştirme ve antiaging yöntemidir. Vampire Facelift, cildin kalitesini arttırabilir, yüzdeki elastikiyet kaybını giderebilir, sıkı ve yenilenmiş bir cilt dokusu oluşturabilir.

Vampire Facelift, cilt yüzeyiyle birlikte cilt altındaki damarlar, tendonlar, kaslar ve kemikleri de yenilediği için görüntü doğal olabilir. Vampire Facelift, ile yanaklarda, çenede, ağız çevresinde oluşan sarkmalar giderilir; yaşlı ve yorgun görüntü iyileştirilebilir. Vampire Facelift, lekeleri yumuşatabilir ve rengini açabilir. Üstelik tüm bunları tek bir işlemde yapabilir. Vampire Facelift tek seanslık bir uygulamadır.

Vampire Facelift daha sağlıklı ve genç görünen bir cilt için kişinin kendi kanında bulunan “iyileşme faktörleri”ni elastin-kolajen uyarımı; deforme damar, sinir ve kasların tamiri; bunların sonucu yenilenmiş bir doku üretimi için kullanılabilir.

Tedavi sonucunda hastanın cildindeki yerçekimi, çevresel faktörler ve yaş almaya bağlı olan yıpranmışlık düzelir. Cilt dokusundaki sarkmalar ve mat görünüm yerini sağlıklı, parlak ve gergin bir cilde bırakır.

Vampire Facelift uygulandıktan hemen sonra etkisi görülmeye başlar, ciltteki yenilenme ve onarım 3 ay süreyle artarak devam eder. Gözlemlenen etkisi 1-3 yıllar arasıdır. Bu süre boyunca vampire facelift, elastin-kolajen üretimini arttırken daha pürüzsüz ve genç görünüm için sürekli uyarıda bulunarak cildi yeniden yapılandırır.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp