Vampire Facelift

Vampire facelift 

Vampire Facelift, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere doğal görünümünü korurken gençleşmek isteyen film yıldızlarınca tercih edilen cerrahi olmayan, popüler bir medikal estetik uygulamasıdır. Vampire Facelift, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit büyüme faktörlerinin konsantre olarak kullanıldığı cilt gençleştirme ve lifting yöntemidir.

Vampire Facelift,  yenilikçi, klinik olarak ispat edilmiş, kişinin kendi kanının kullanılmasıyla kısa sürede yapılan güvenli ve etkili bir uygulamadır. Trombositler ve büyüme faktörleri kapalı sistem sensörlü özel bir santrifüj ile ayrılır (MAGELLAN).

Kan, basitçe bir tanımlamayla; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, plateletler (trombositler) ve plazma olarak adlandırılan sıvı kısımdan oluşur. Plateletler bunların içinde iyileşme fonksiyonunu sağlayan özelleşmiş kısımdır.

de cc’de ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken Vampire Facelift ‘de platelet sayısı 6-8 milyondur. Bir de en fazla 4-6 kat platelet varken Vampire Facelift de bu oran ortalama 24 katına çıkar. İçerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler hesaplandığında tedavi edici ve yenileyici etkisi klasik bir çok üzerindedir.

Kan, basitçe bir tanımlamayla; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, plateletler (trombositler) ve plazma olarak adlandırılan sıvı kısımdan oluşur. Plateletler bunların içinde iyileşme fonksiyonunu sağlayan özelleşmiş kısımdır.

cc’de ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken Vampire Facelift ‘de platelet sayısı 6-8 milyondur. Bir de en fazla 4-6 kat platelet varken Vampire Facelift de bu oran ortalama 24 katına çıkabilir.  İçerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler hesaplandığında tedavi edici ve yenileyici etkisi klasik bir çok üzerinde olabilir.

Vampire facelift’in etkileri nelerdir?

Vampire Facelift, Deri, kas ve kemikleri aynı anda yenileyen bir cilt gençleştirme ve antiaging yöntemidir. Vampire Facelift, cildin kalitesini arttırabilir, yüzdeki elastikiyet kaybını giderebilir, sıkı ve yenilenmiş bir cilt dokusu oluşturabilir. Vampire Facelift, cilt yüzeyiyle birlikte cilt altındaki damarlar, tendonlar, kaslar ve kemikleri de yenilediği için görüntü doğal olabilir. Vampire Facelift, ile yanaklarda, çenede, ağız çevresinde oluşan sarkmalar giderilir; yaşlı ve yorgun görüntü iyileştirilebilir. Vampire Facelift, lekeleri yumuşatabilir ve rengini açabilir. Üstelik tüm bunları tek bir işlemde yapabilir. Vampire Facelift tek seanslık bir uygulamadır.

Vampire Facelift daha sağlıklı ve genç görünen bir cilt için kişinin kendi kanında bulunan “iyileşme faktörleri”ni elastin-kolajen uyarımı; deforme damar, sinir ve kasların tamiri; bunların sonucu yenilenmiş bir doku üretimi için kullanır.

 

Tedavi sonucunda hastanın cildindeki yerçekimi, çevresel faktörler ve yaş almaya bağlı olan yıpranmışlık düzelmiş oluabilir. Cilt dokusundaki sarkmalar ve mat görünüm yerini sağlıklı, parlak ve gergin bir cilde bırakabilir.

Vampire Facelift uygulandıktan hemen sonra etkisi görülmeye başlayabilir, ciltteki yenilenme ve onarım 3 ay süreyle artarak devam edebilir. Gözlemlenen etkisi 1-3 yıllar arasıdır. Bu süre boyunca Vampire Facelift, elastin-kolajen üretimini arttırken daha pürüzsüz ve genç görünüm için sürekli uyarıda buunarak cildi yeniden yapılandırabilir.

Hollywood ünlüleri tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamasıdır.