Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Vaser Lipo Shape

Klasik Liposuction nedir ?

Vaser Lipo Shape, işleminde uygulama yapılacak alana özel bir sıvı enjekte edilerek yağ hücrelerinin şişmesi sağlanır. Sıvı verilmesini takiben yüksek negatif basınç uygulanarak kanüller yardımıyla yağlar vücuttan çekilerek alınır.

Vaserlipo nedir ?

Bölgesel yağlardan kurtulmanın ve fit bir vücut görünümüne sahip olmanın etkili ve güvenli yöntemlerinin başında vaser lipo shape gelmektedir.

Yüksek kaliteli piezo elektrik materyalden handpiece ve yüksek saflıkta titanyum problar kullanılır. Basitçe anlatmak gerekirse, Yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgaları ile birbirinden ayrılması prensibi ile çalışmaktadır. Yağların şekillendirilmesi için çok etkilidir.

Vaserlipo Nasıl yapılır ?

Uygulama yapılacak bölgeye sıvı verildikten sonra ana güç jeneratöründen handpiece (elçek) gönderilen enerji buradaki piezo elektrik yaratan özel seramikler sayesinde titanyum problarda ( uzun titanyum çubuk ) özel bir frekansta titreşim oluşturur.

Metaldeki bu ileri geri ultrasonik hareket sıvı ortamda özel dalgaboylu Ultrasonik ses dalgaları yaratır.  Bu ses dalgası vücutta adeta bir salkım gibi bir arada duran yağ dokusu hücrelerinin bir genişleyip bir küçülmesine ve en sonunda belli bir güce ulaşınca birbirinden uzaklaşıp tıpkı üzüm taneleri gibi ayrılmasına neden olur.

Vaserlipo uygulamasına Neden Liposelect denmektedir ?

Vaserlipo, sadece yağ dokusuna spesifik bir ses dalgası kullandığından dolayı sadece yağ dokusuna etki eder. Hedeflenen alandaki damar, sinir, bağ ve kas dokularını etkilemediği için işlem güvenliği üst seviyedir. Yağ selektif olan uygulama çevre dokuda da hasar oluşturmaz.

Ultrasonik Ses dalgaları ile birbirine tutunmuş olan yağ hücreleri arasındaki bağlantılar kopar. Uygulama ile yağ hücreleri parçalanmaz sadece kolloidal bir halde sıvı içerisinde yüzer. Alınan sıvıya bakıldığında süt kıvamındadır.

Ultrasonik ses dalgalarının birbirinden kopardığı ve su ile karışım haline gelen yağ hücreleri düşük bir basınçla ve ince kanüller kullanarak vücuda zarar vermeden çekilerek alınabilir. Yada emülsifiye sıvı lipofiling uygulamalarında kullanılmak için özel toplayıcılara çekilir.

Özel süzme işlemi sonrası enjektörlere doldurulup istenen bölgeye enjekte edilebilir.  Alınan yağlar erkeklerde göğüs kaslarına, omuzlara, yüze, kalçaya; kadınlarda ise yüze, dudaklara, kalçalara, memelere doldurulabilir. Vaserlipo, Total vücut  şekillendirilmesinde büyük bir avantaj sağlanır.

Hangi bölgeleri şekillendirmede tercih edilir ?

Vaserlipo küçük bir alandan çok geniş birçok alana, az yağlı bir alandan çok yağlı alana kadar yağ şekillendirilmesi gereken her yerde kullanılabilir.  Su ve yağları karışım haline getirerek (emülsifiye ederek) etkili bir sonuç sağlar.

Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü sorunu içinde oldukça efektif bir yöntemdir.  Özellikle şekillendirmenin sorun olduğu uyluk önü, baldır, ayak bileği, omuz ve kol dışları, yüz ve çene altı gibi zor bölgelerde de oldukça etkilidir.

Zor Bölgeler : Özellikle üst Karın, baldır ve uyluk ön yüzlerinde , omuz ve kol dışlarında deri altı bağ dokusu çok sıkıdır. Sıkı bağ dokularının arasına yerleştiği için  bu bölgelerdeki fazla yağ dokusuna yapılan müdahaleler oldukça zordur.  Klasik liposuction ile bu bölgelerdeki yağlar alınmak istendiğinde ya yeterli alınamaz yada uygulama sonrasında ciddi kozmetik problemler görülür. Bu nedenle birçok doktor bu bölgelere uygulama yapmak istemez.

Zor Hastalar :

1)İleri derecede yağ birikimi olan hastalar ( tek alandan 2lt üzeri ) 2) Hızlı olarak aşırı yağlanmış ve sonrasında bir miktar zayıflamış derisi gevşek hatta bir miktar sarkık, çatlakları olan hastalar 3) Derialtı dokusu çok kalın hastalar.

Bu tip zor hastaların yağlarını klasik liposuction ile almaya çalışmak hem yetersiz sonuçlara hem de istenmeyen dalgalanma, sarkma ve çökme gibi estetik kusurlara neden olacaktır. Bu nedenle birçok doktor bu tip hastaya uygulama yapmak istemez.

Vaserlipo ile , zor bölgelere ve vücudun her bölgesindeki fazla yağa güvenle uygulama yapılabilmektedir. Uygulama için vücutta kesi yapılmaz . Girişim 3-4 mm genişliğinde açılan deliklerden yapılır. Açılan delikler için mümkün olduğunca kıvrım bölgeleri tercih edilerek gizlenmesi sağlanır..

Vaserliponun avantajları nelerdir ?

Klasik liposuction operasyonlarına göre çok daha etkin olup daha düzgün ve homojen sonuçlar vermektedir. Klasik liposuction sonrası çok şikayet edilen dalgalı görünüm riskini oldukça azaltır.

Yağlar ve sıvı  bir karışım haline geldiğinden vücuttan çekilip atılması için normalden çok daha ince kanuller kullanıldığı için çevre dokuya daha az hasar verilmektedir. Bu ise sonrasında morlukların daha az olmasını ve iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Vaserlipo özellikle hangi hastalarda tercih edilir ?

Daha önceden liposuction veya lazer lipoliz uygulanmış hastalar tekrar yağlarından kurtulmak istediğinde Vaserlipo çok etkilidir.

Sadece yağ dokusuna spesifik bir ses dalgası kullandığından dolayı önceki uygulamalardan dolayı sertleşmiş dokuların arasında kalmış yağları diğer dokuları etkilemeden ve gereksiz yan etki yaratmadan  sıvılaştırıp almamızı sağlamaktadır.  Yağ dolgusu gereken veya ince yapılı cildi sıkı hastalarda lazer lipoliz yerine tercih edilmesine neden olabilir.

Vaserlipo uygulaması ne kadar sürer ?

Operasyon süresi klasik liposuction yöntemlerine göre biraz daha uzundur. Alınacak yağ hacmine bağlı olarak Süre 1 saatten 5 saate kadar değişiklik gösterir. Zira hastadan 0,5 lt yağ alınabildiği gibi 4-6 lt kadar yağ alma imkanı da vardır.

Vaserliponun Lazer lipolize göre eksisi nedir ?

Lazer lipoliz işlemlerinin en büyük artısı cilt yüzeyinde oluşturduğu sıkılaşma etkisidir. Her ne kadar vaserliponun ciltte sıkılaşma sağladığı yönünde bilgiler olsa da pratikteki sonuçlara baktığımda sıkılaştırma etkisi lazer lipolize göre daha azdır.

Vaserlipo  deri sıkılaştırmadan ziyade yağ çekmeye yönelik çok daha etkili bir sistemdir. Lazerlipolizi özellikle cildi gevşek hastalarda tercih etmekteyim.

Vaserlipo uygulamasından sonra sosyal hayata dönüş ?

Küçük alan uygulamalarından sonra ertesi gün sosyal hayata dönülebilir. Fazla sayıda alana uygulama yapılmışsa veya fazla yağ çekilmesi gerekiyorsa hasta 4-5. günden sonra  işine gidebilir.

Uygulama sonrasında 2 hafta korse kullanımı tavsiye edilmektedir, kişiye göre değişebilse de genellikle morluk veya uzun dönem ödem görülmemektedir. Hasta hafif spor , masaj gibi uygulamalara ameliyat sonrasında 15- 20. Gün gibi başlayabilir. Ağır sporları ise 45. günden sonra yapabilir.

High Defination(Hi-Def) Lipo Sculpturing nedir ?

Yeni popülarize olan uygulamalardan biri de High Defination(Hi-Def) vücut şekillendirmedir. Yurtdışında film yıldızları tarafından da  tercih edilen bu uygulama Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştır.

Son derece hassas ve  vücut anatomisi göz önünde bulundurularak yapılan bu uygulamada, kas dokularına uygun bir şekilde cilt altı yağ dokusu da görünüme destek olmak için şekillendirilerek kas yapısının daha belirgin bir hale getirilmesi sağlanır ve Hi-Def uygulaması sonrasında kaslar daha belirginleşir.

Her hasta High Defination(Hi-Def) vücut şekillendirme için uygun değildir. Derisi gevşek, iç yağlanması olan, ileri derecede yağlı ve spor yapmayan, kasları gelişmemiş hastalar bu uygulama için uygun değildir.

High Defination(Hi-Def) Özellikle aktif olarak spor yaptığı halde kaslarını yeterince belirginleştirememiş erkek veya kadın hastaların tercih etmesi gereken bir uygulamadır.

Hi-Def lipolizde, kişinin karın, göğüs, bel ve omuz bölgelerinde bu bölgelerdeki kaslarının anatomisine uygun olarak belirlediğimiz bir şekil verilerek kişiye kaslı görünüm kazandırmayı amaçlar. Uygulama sırasında sadece yağ alınmaz bazı bölgelerde kasları belirginleştirmek amacıyla yağ enjeksiyonları da yapılır.

Karın bölgesine uygulanan High Defination(Hi-Def) sonrası erkek hastalarda six-pack olarak adlandırılan görüntü elde edilir.

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp