Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Vaser Liposuction (Ual)

Vaser Liposuction (Ual)

Vaser liposuction, vücut şekillendirme prosedürleri söz konusu olduğunda altın standart haline gelmiştir, ultrason destekli liposuction (UAL) olarak da adlandırılır. Bu teknik, vücut hücrelerini gevşetmek için “ultrason dalgaları” kullanır. Ultrason dalgaları, yağ hücrelerinin emilmeden önce gevşetilmesine yardımcı olan yüksek perdeli ses dalgalarıdır. 

 

Ultrason enerjisi, dondurmanın güneş altında eridiği gibi yağ hücrelerini gerçekten eritmez; ancak yağ hücresi bütünlüğünü bozarak emülsifiye olmalarına ve vücuttan suction ile atılmalarına neden olur. 

Vaser Liposuction (UAL) nasıl çalışır?

İlk olarak, yağ alma işlemini kolaylaştırmak için tümesan bir sıvı enjekte edilir. Daha sonra kavitasyon işlemi gerçekleşir. Burada, ses dalgaları ve yağ hücreleri arasında türmesan sıvı tarafından oluşan kabarcıklar vardır. Değişen basınç nedeniyle bu kabarcıklar genişler ve küçülür; sonunda bu kabarcıklar patlar. Bu kuvvet birlikte duran yağ hücrelerinin de yerlerdinden oynamasını sağlar. Yağ hücreleri birbirlerinden ayrılır ve şişen sıvı ile karışarak yağ alma işlemi için sıvı benzeri bir kıvam oluşturur. Son olarak, cerrah bir kanül kullanarak yağı çeker.

Vaser Liposuction'ın Avantajları

– Hassas Vücut Şekillendirme: Vaser Liposuction, özellikle lifli yağ birikintilerinin olduğu bölgelerdeki yağ hücrelerini hassas bir şekilde hedefler. 

– Daha Az Travmatik: Yağ hücresini kırmak için kontrollü ultrasonik ses dalgaları kullanır ve çevre dokuda daha az travmaya neden olarak daha hızlı iyileşme sağlar. 

– Daha Pürüzsüz Yüzey: Vaser liposuction, yağ hücrelerini ekstraksiyondan önce emülsifiye ettiği için hasta için daha pürüzsüz bir yüzey oluşturabilir.  

– Fibröz Doku İçin Etkilidir:   Vaser Liposuction özellikle koyu ten rengine sahip kişilerde, çok fazla yağ kaybetmiş ve kazanmış kişilerde, yüksek miktarda bağ dokusuna sahip sporcularda ikincil ameliyatlarda yoğun yağ birikintilerini parçalayabildiği için etkilidir.

Size Ulaşalım

Size Ulaşalım

Arif Eroğlu
× Whatsapp