Hemen Ara:

+90 539 560 22 89

Yüz Germe Ameliyatı

close up hands checking patient

Opr. Dr. Arif Eroğlu, yüz germe ameliyatı için anlattı.

Yüz germe ameliyatı, tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Eğer aynaya baktığınızda kendinizi hissettiğinizden daha yaşlı görüyorsanız ve kendinize büyük bir hediye vermek isterseniz yüz germe ameliyatı sizin için doğru bir seçenek olacaktır.”

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

İnan yüzünün yüz hatlarındaki kendi kıvrımları ve görüntüsünün daha genç ve düz durması için tercih edilen yöntemlerden birisi de yüz gerdirme ameliyatıdır.

Her şeyden önce şunu belirtmek isteriz ki uzmanlar her ne kadar iz kalmayacak yerlerden işlemi yapsalar da bu tarz ameliyatlardan sonra az da olsa iz kalma riski vardır. Her hastanın bu riski göze alarak ameliyatı yaptırma kararı alması gerekmektedir. En az iz kalacak yer saç içinden yapılan ameliyattır.

Fakat saç içinde bile kesik izi mutlaka olacaktır. Yalnız bu izler zamanla ten renginizi alacağından dolayı fark edilme şansı çok düşüktür. En çok bu izlerin fark edildiği yer kulak arkasıdır. Kulak arkanızı da saçlarınız ile kolayca kapatabilirsiniz.

Yüz gerdirme ameliyatının ayrıntıları

Kulak üzeri saçlı deriden başlayıp kulak önünden aşağı uzayarak kulak arkasından kulak arkası saçlı deriye dek devam cerrahi kesi ile yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma oluşturan yüz kaslarını içeren yumuşak doku özel dikişler ile asılır. Derinin fazlalık yapan kısmı uzaklaştırılır.

Böylelikle şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri bollukları ortadan kalkar. Ağız kenarındaki gülme çizgilerin derinliği azalır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yüz gerdirme esnasında göz kapağı estetiği ve boyun germe de yapılabilir.  Bu nedenle ameliyat süresi 4 ile 7 saat arasında değişebilir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha genç ve diri bir cilde sahip olmak için yapılan yüz gerdirme ameliyatı yapılan operasyon sonrasındaki üç ya da dört hafta sonrasında belli olacaktır. Ameliyattan sonra dikişler alınana kadar makyaj malzemesi kullanılması kesinlikle olmamalıdır.

En yapılmaması gereken şey ise güneş ışığına çıkmamaktır. Eğer mecburi kalınıyorsa da yüksek faktörlü önlem alınacak koruyucular kullanılmalıdır. Ameliyat yaklaşık iki saate yakın sürecektir. Gerekli germe iğneleri ve operasyon sonucu ilk günlerde şişlik ve morluk ile karşılaşacaksınız.

Çok fazla artmaması için boyunluk kullanmanız gerekebilir. İlk hafta şişlikleriniz maksimum seviyeye kadar artacak ve sonradan inecektir. Bandajlarınızın çıkarıldığı zamanlarda duş alabilirsiniz. İkinci hafta ise çok ağır olmayan aktivitelerinize geri dönebileceksiniz.

Birkaç hafta sonra ise spor ve egzersizlerinizi yapabileceksiniz. Şişliklerden ve morluklardan kurtulmuş olacaksınız. Yüzdeki hissizleşme tamamen bitmese de azalmış olacaktır. Hissizliğinizin tamamen dinmesi birkaç ayınızı bulacaktır. En önemlisi ise iyileşme süreci boyunca güneşten korunmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Güneşe çıksanız bile yüksek faktörlü koruyucuları kesinlikle kullanmalısınız. Bunların yanı sıra değinmek isteriz ki; yüz germenin dudak kırışıklıklarına her hangi bir faydası ne yazık ki yoktur.

Yüzdeki her bölge için yapılan uygulamaların etkisi birbirinden farklı olacaktır. Dudak kırışıklıkları için estetikten ziyade lazer işlemleri ile uzmanlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Op. Dr. Arif Eroğlu